מענק כספי יוענק לחסידי אומות העולם המתגוררים בישראל - 0404
מענק כספי יוענק לחסידי אומות העולם המתגוררים בישראל

מענק כספי יוענק לחסידי אומות העולם המתגוררים בישראל

בימים אלה פונה האפוטרופוס הכללי לשמונת חסידי אומות העולם, אשר מתגוררים בישראל, על מנת להעניק לכל אחד מהם סכום חד פעמי בסך 50 אלף שקלים. את המענק הם יקבלו מעיזבונה של המנוחה אינגבורג גילדנרינג, תושבת גרמניה, שנפטרה בשנת 2011.

בצוואתה קבעה המנוחה כי היא מורישה למדינת ישראל 40% מעיזבונה עם הוראה, כי מחצית מהכספים לטובת המדינה יועברו לתמיכה צנועה באנשים אשר סייעו לאחרים בזמן המשטר הנאצי. צוואתה, שנכתבה בשנת 1988, קוימה על ידי בית המשפט בגרמניה.

האפוטרופוס הכללי, שהינו הגוף המוסמך לייצג את המדינה בעיזבונות לטובתה, עמל על מימוש העיזבון והבאת הנכסים לישראל. בשיתוף ועדת העיזבונות, נקבע כי בהתאם להוראות הצוואה ולפרשנות הסבירה שיש לתת לה, ראוי להעניק תמיכה כספית לכל חסיד אומות העולם המתגורר בישראל.

על פי נתוני "יד ושם" מתגוררים בישראל שמונה חסידי אומות עולם. יתרת כספי העיזבון ישמשו להנצחת חסידי אומות העולם בישראל. זהות הגופים הזכאים לכספים אלה תיקבע על ידי ועדת העיזבונות בהתאם לנהלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]