מכרז לבניית 1,006 יח"ד במרכז נמל התעופה הישן באילת - 0404
מכרז לבניית 1,006 יח Henrik Sendelbach, ויקיפדיה

מכרז לבניית 1,006 יח"ד במרכז נמל התעופה הישן באילת

מכרז ייחודי לבניית 1,006 יח"ד, חלקן במסגרת "מחיר למשתכן", יצאו לשיווק באחד מהמיקומים האטרקטיביים ביותר באילת – נמל התעופה הישן במרכז העיר.

בסוף שבוע שעבר פרסמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שני מכרזים לרובע שטח נמל התעופה הישן. במסגרת המכרזים, שיקודמו בשני שלבים, ייבנו בחלק המרכזי של שדה התעופה 1,006 יח"ד, כאשר כמחצית מהן יהיו במסגרת מחיר למשתכן. מדובר במכרז נוסף ואטרקטיבי בעיר אילת, לאחר שלאחרונה שווקו והוגרלו 345 צמודי קרקע באחת הקרקעות המבוקשות ביותר – רובע 2 בשכונת השחמון הצופה למפרץ אילת. במסגרת אותו מכרז 169 צמודי קרקע שווקו ב"מחיר למשתפר" ו-139 מתושבי העיר זכו בהגרלה לאותם צמודי קרקע.

לפני כחודש אישרה הוועדה המקומית של אילת את תכנית פיתוח חלקו המרכזי של שטח נמל התעופה הישן. התכנית כוללת בניית כ-1,000 יח"ד למגורים, כ-800 חדרי מלון וכן שטחים למבני ציבור. שטח זה גובל עם חלקו הדרומי של השדה שייקרא "פארק הטרמינל" ויפותח בקרוב כמתחם אטרקציות. על החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) הוטל תכנון התשתיות במתחם תוך היערכות לתחילת פיתוח בפועל בשנת 2020.

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי: "שדה התעופה שהתפנה מטבורה של העיר מהווה אתגר תכנוני ומנוף כלכלי דרמטי לעיר. אני שמח שהסנונית הראשונה תכלול בין היתר "דיור למשתכן". בהמשך נראה גם שיווק לבנייה מלונאית וקידום אטרקציות בחלק הדרומי של השטח שנקרא – פארק הטרמינל כולל מבנה הטרמינל הישן שיהפוך לבית תרבות. החשוב מבחינתנו הוא החיבור שייווצר בין אזור התיירות למרכז העיר"

מהנדס העיר אסף אריכא: "חיזוק מרכז העיר הוא משימה ראשונה במעלה ואנו שוקדים עליה במינהל ההנדסה כמשימה בעדיפות עליונה. שדה התעופה הוא נדבך מרכזי בתכניות אלה. ניתן כבר לראות ניצני יזמות בשטח ובשנים הקרובות יצטרפו פרויקטים נוספים שנמצאים כעת בהליכי תכנון והיתרים בוועדה המקומית".

לשני המכרזים החדשים שהוציאה רמ"י אין עדיין חוברות ולא ידוע הסכום המקסימלי ליח"ד. במכרז לצמודי הקרקע המחיר הממוצע למ"ר עמד על כ-10,700 שקל, כלומר בתים בשטח של כ-130 מ"ר יימכרו במחיר של כ-1.5 מיליון שקל.

בדרום שטח שדה התעופה שהתפנה, יקום מתחם שייקרא "פארק הטרמינל". הפארק שישתרע על שטח של כ-100 דונם, יהיה פתוח לשימוש הציבור ויפעלו בו מגוון רחב של אטרקציות ופעילות תרבות ופנאי וכן אטרקציות שיופעלו על ידי יזמים. עוד יוכשרו במקום מתחמי חניה. מסלול ההמראה יישמר ויוסב לכדי טיילת כולל הצללות, מתחמי ישיבה, מתחמי משחק, מוקדי מים ושעשוע, גינון, תאורה ועוד. בצדי המסלול ייבנו האטרקציות. גם מבנה הטרמינל יישמר ויוסב לבית תרבות שישמש להצגות, מופעים, תערוכות וירידים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]