המענק הביטחוני לרשויות ביהודה ושומרון עבר בוועדת הכספים - 0404
המענק הביטחוני לרשויות ביהודה ושומרון עבר בוועדת הכספים 0404

המענק הביטחוני לרשויות ביהודה ושומרון עבר בוועדת הכספים

לאחר מאמצים רבים של מועצת יש"ע, הושלמה הבוקר העברת כספי המענק הביטחוני לרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. משכך, יועבר בהקדם המענק בסכום של 34.5 מיליון ש"ח לרשויות שסיימו את השנה הקודמת בפער תקציבי שנוצר בשל הוצאות מיוחדות מכורח ביטחוני.

כמו כן, יועבר סך של 5.5 מיליון ש"ח לתקצוב תחנות הזנקה לטובת שירותי עזרה ראשונה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

לפני כחודש התקיימה ישיבה של ראשי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בה הועלה בפניו הצורך. בפגישה התחייב ראש הממשלה לקדם את הנושא, ובאופן מיידי הועברה החלטת ממשלה בעניין. הנושא עבר לאישור ועדת הכספים והיום הועבר התקציב באופן סופי.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני: "אנו מודים לראש הממשלה על הירידה לעומק הדברים ועל קידום המענק, וליו"ר ועדת כספים משה גפני על הענייניות ועל הטיפול המהיר בנושא. אלו כספים שבלעדיהם קשה למועצות, שנמצאות באזורים אשר מגנים על מדינת ישראל בכל יום ובכל שעה, לתפקד באופן סביר. לאחר 52 שנה, ההכרה בחשיבותם הביטחונית של המועצות ובשירותי החירום שמגיעים לנו היא עדיין אינה מובנת מאליה ואנו מודים לכל העוסקים במלאכה על קידום הנושא התקציבי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]