פרסום ראשון | תלמידים מפתח תקווה סיירו בחט״ב בג'לג'וליה והותקפו: ״יהודים כלבים, מסריחים, תחזרו לגטו״ - 0404
פרסום ראשון | תלמידים מפתח תקווה סיירו בחט״ב בג'לג'וליה והותקפו: ״יהודים כלבים, מסריחים, תחזרו לגטו״ neatoday

פרסום ראשון | תלמידים מפתח תקווה סיירו בחט״ב בג'לג'וליה והותקפו: ״יהודים כלבים, מסריחים, תחזרו לגטו״

תלמידים בחטיבת הביניים בן גוריון בפתח תקווה הותקפו באלימות מילולית קשה וכן דחיפות, יריקות ואיומים בעת שערכו סיור לימודי במועצה המקומית ג'לג'וליה שבמרכז הארץ – כך נודע לחדשות 0404.

אמש (ראשון) יצאו התלמידים לג'לג'וליה במסגרת פעילות ״אפשר אחרת״ וערכו ביקור גומלין בבית הספר התיכון, לאחר שתלמידי ג'לג'וליה ערכו ביקור בבית הספר בפתח תקווה. הכיתה, שיצאה למקום ללא אבטחה וללא ליווי של מבוגרים, נקלעה להתקפה קשה מצד הערבים במקום. קבוצת הערבים התקהלה סביב הילדים מפתח תקווה והחלה בקריאות קשות ובין השאר: ״יהודים כלבים, יהודים מסריחים, תחזרו לגטו. חבל שלא השאירו אתכם למות בגטו״. משם, החלו עימותים פיזיים ודחיפות. באורח נס לא נפגעו התלמידים מפתח תקווה.

מאוחר יותר שלח מנהל בית הספר אלראזי בג'לג'וליה התנצלות וביקש להעבירה לתלמידים. המנהל הערבי כתב: ״אני פונה לתלמידי ומורי בית ספר בן גוריון בשם בית ספרנו אלראזי ומתנצל על ההתנהגות הבלתי נעימה של תלמידים שאינם שייכים לפרוייקט בזמן ההפסקה, דבר שהובהר לקבוצה ולמדריכים. אנו מתנצלים שוב ומקווים שלא נפספס את הטעם המתוק שהיה במפגש ונמשיך בתהליך ונתמודד יחד עם הקשיים בדרך״.

מנהל בית הספר בפתח תקווה, אורן קמינצקי, כתב להורים: ״בפעילות של הכיתה היום בג'לג'וליה אירעה תקרית מצערת בה תלמידים אחרים שאינם קשורים לפרויקט 'אפשר אחרת' התנהגו בצורה לא נאותה בלשון המעטה כלפי תלמידינו. שוחחתי עם מנהל ביה"ס ראמי ע'אנם ועם מנ'כלית אפשר אחרת, תקווה ברכה. הצוות החינוכי של ג'לג'וליה ובראשו המנהל מביעים צער עמוק על המקרה ויטפלו בו לאלתר ובמלוא החומרה כדי שלא יישנה. אנו וצוות ג'לג'וליה וצוות אפשר אחרת מתייחסים להתנהגות פסולה זו במלוא החומרה שנוגדת את הערכים שדוגל ומאמין בהם הפרויקט. אנו נקיים מחר שיח עם התלמידים. נעשה הכל כדי שהפעילות המבורכת של הפרויקט, המתקיים בהצלחה בביה"ס זו השנה השלישית, תימשך״.

הורים בחטיבת הביניים בן גוריון לחדשות 0404: ״בלתי נתפס ששולחים תלמידים ללא אבטחה לג'לג'וליה, כי מישהו מחליט שאיזה פרויקט יביא לאחווה ודו קיום. אנחנו דורשים ממשרד החינוך לטפל בנושא ביד קשה, להעניש את התלמידים ומהמשטרה להביא לדין את התלמידים הערבים שעברו על החוק ותקפו. אנחנו דורשים להפסיק את הפרויקט המיותר הזה. שמנהל בית הספר ישאל את התלמידים וישמע שהפרויקט לא מעניין אותם״.

ראש העיר פתח תקווה רמי גרימברג הורה על הקפאה מיידית של הפרויקט.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: ״משרד החינוך רואה בחומרה רבה את התנהלות התלמידים הפוגעים, ועל רקע התנהלותפסולה ומגונה זו, יערוך המשרד בירור של המקרה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]