היועמ"ש על ויתורה של עו"ד בן ארי גינזברג מלכהן כמ"מ פרקליט המדינה: "צעד מוערך ואמיץ" - 0404
היועמ

היועמ"ש על ויתורה של עו"ד בן ארי גינזברג מלכהן כמ"מ פרקליט המדינה: "צעד מוערך ואמיץ"

ברקע הסערה סביב מינויה של המשנה לפרקליטת מחוז מרכז (פלילי), עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, לתפקיד פרקליט המדינה והחלטתה לוותר על המינוי לאחר עתירה שהוגשה לביהמ"ש כנגד המינוי וצו ביניים לכניסתה לתפקיד, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שוחח היום עם עו"ד גינזברג. מנדלבליט ביקש לחזק את ידיה לנוכח אירועי הימים האחרונים ומסר כי ההחלטה אותה קיבלה ביום שישי, היא "צעד מוערך ואמיץ".

היועץ המשפטי לממשלה חזר על דבריו מפגישתו עם עו"ד בן-ארי גינזברג ביום שלישי האחרון, בו קיבלה את כתב המינוי, לפיהם הוא מעריך את תרומתה הרבה לאכיפת החוק ואת מקצועיותה וכי ברור שאינו מטיל ספק ביושרה האישית שלה ובכוונותיה הכנות לקבל על עצמה את התפקיד.

מנדלבליט אמר כי עמדתו בנוגע למינוי ממלא מקום פרקליט המדינה אינה מושתתת על שיקולים אישיים כלשהם, אלא על עמדה משפטית עקרונית בנוגע לתהליך הנדרש לשם הבטחת עצמאותו ואי תלותו של ממלא פרקליט המדינה ואמון הציבור בתהליך זה.

עו"ד בן-ארי גינזברג הודתה ליועץ המשפטי לממשלה על דבריו וביקשה להבהיר כי כפי שפירטה בהודעתה, ההחלטה לוותר על הכהונה כממלא מקום פרקליט המדינה נובעת מטעמים מערכתיים בלבד, ולא מטעמים אחרים, ובשל דאגה לטובתה של פרקליטות המדינה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]