רה״מ נתניהו: ״אתמול ראינו ביטוי פומבי נוסף להתחממות היחסים בין ישראל למדינות ערב״ - 0404
רה״מ נתניהו: ״אתמול ראינו ביטוי פומבי נוסף להתחממות היחסים בין ישראל למדינות ערב״ שלמה מור, 0404

רה״מ נתניהו: ״אתמול ראינו ביטוי פומבי נוסף להתחממות היחסים בין ישראל למדינות ערב״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להודעת התובעת הראשית בהאג ולהמשך התחממות היחסים עם מדינות ערב.

נתניהו: "אני רוצה לאחל לכל עם ישראל חג חנוכה שמח. לחג הזה תמיד הייתה משמעות גדולה בשבילי. סבי הרב נתן מיליקובסקי-נתניהו הגיע לארץ אחרי שהוא כמעט נרצח על ידי חוליגנים אנטישמיים בליטא כשהיה תלמיד ישיבה. כשהוא שכב בשלג ובבוץ והוא חשב שאלה רגעיו האחרונים, הוא נשבע לעצמו ואמר: 'איזו בושה שצאצאיהם של המכבים מתבוססים בעפר. אם אחיה אקח את משפחתי, אעלה לארץ ישראל ואביא לתקומת ישראל'.

צאצאי המכבים איתנו – הם אנחנו. אנחנו חוללנו את המהפכה הגדולה. כל אחד מבין את המשמעות של כינון עצמאות ישראל, עוצמת ישראל ועתיד ישראל.

 

חברי הממשלה, אתמול ראינו ביטוי פומבי נוסף להתחממות היחסים בין ישראל למדינות ערב. שר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן זיאד, דיבר על ברית חדשה במזרח התיכון: ברית ישראלית-ערבית. זוהי תוצאה ישירה של המדיניות שלנו שהופכת את ישראל לכוח עולה באזור ולכוח עולה בעולם.

אין באפשרותי לפרט לכם את כל המהלכים שהובלתי יחד עם חבריי במהלך השנים. אני רק יכול לומר, שהאמירה הזאת היא תוצאה של הבשלה של מגעים ומאמצים רבים, שברגע זה, ואני מדגיש, ברגע זה, השתיקה יפה להם.

בעוד שאנחנו הולכים קדימה למחוזות חדשים של תקווה ושלום עם שכנינו הערבים, בית הדין הבינלאומי בהאג הולך אחורה. ביום שישי הוא הפך סופית להיות נשק במלחמה הפוליטית נגד מדינת ישראל.

בהחלטת התובעת נגד ישראל יש שלושה אבסורדים. האבסורד הראשון – החלטת התובעת מנוגדת לחלוטין לעקרונות היסוד של בית הדין עצמו. בית הדין הבינלאומי הוקם אחרי הזוועות של מלחמת העולם השנייה, בעיקר הזוועות הנוראות שנעשו לעמנו, והוא נועד לטפל בבעיות שמדינות מעלות נגד פשעי מלחמה, כגון רצח עם או הגליה המונית. הוא נועד לעשות זאת במדינות שאין להן מערכות משפט אמיתיות בחוק, כמו שיש כמובן בעולם המערבי.

הם לקחו תביעה של הפלסטינים, שלכל הדעות אין להם מדינה, ובאו להאשים את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון שמתנהלת על פי אמות המידה המשפטיות הגבוהות ביותר של הדמוקרטיות המערביות, שלבית הדין אין בכלל סמכות עליהן. זה האבסורד הראשון.

האבסורד השני – החלטת התובעת מנוגדת לאמת ההיסטורית. היא פועלת נגד זכותם של היהודים להתיישב במולדת היהודים. להפוך את העובדה שיהודים גרים בארצם לפשע מלחמה – זה אבסורד שקשה שיהיה גדול ממנו.

האבסורד השלישי – החלטת התובעת מנוגדת לאמת העכשווית. את מי הם מביאים כאן? את מי הם מאשימים? את איראן? את טורקיה? את סוריה? לא. את ישראל – הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. זו צביעות נוראה. אנחנו נמשיך להילחם נגד שלושת האבסורדים הללו. אנחנו נמשיך לנפץ אותם. אנחנו נאבק על זכויותינו ועל האמת ההיסטורית שלנו בכל הכלים העומדים לרשותנו.

אנו מודים מעומק ליבנו למזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, על שהוא והממשל של הנשיא טראמפ, נאבקים בעיוותים הללו, בחוסר הצדק הזה, ובשקר הזה מדי יום ביומו. אנחנו נמשיך להיאבק בזה כל הזמן.

אני אביא היום לאישור הממשלה החלטה להקצות תקציב נוסף למיגון מבני הציבור בעוטף עזה. התקציב הזה יתווסף למיליארדי שקלים שכבר השקענו בשנים האחרונות בתושבי וביישובי העוטף. אני רוצה שתשימו לב לנתון המדהים הבא: מה קרה לאוכלוסיית העוטף. מה שקרה בשנים 2015-2018, שלוש שנים, זה שהאוכלוסייה של העוטף גדלה ב-15%, זה גידול שנתי של 5%. גידול עצום.

אנחנו מחוייבים גם לביטחון, גם לשגשוג, וגם לפריחה של יישובי העוטף, ואנחנו נמשיך לפעול בכל המישורים. אנחנו מחוייבים מאוד גם לאשקלון, ונעשה הכל כדי להבטיח את השגשוג והביטחון של תושביה גם כן.

הממשלה תדון היום בתוכנית המשך לפיתוח ולהעצמת היישובים הדרוזים והצ'רקסים לשנת 2020, לאחר שתוכנית החומש הסתיימה. התוכנית הזאת נושאת כבר פירות – רואים את השינויים ביישובים. אחינו הדרוזים מברכים על כך, אבל יש עוד פערים שצריך לסגור, ואנחנו נעשה זאת.

בני העדה הדרוזית, כמו שאנחנו אומרים הם בשר מבשרנו, הם יקרים לנו ואנחנו נפעיל את כל הכלים הממשלתיים העומדים לרשותנו כדי לשלב אותם בצורה שלמה ומלאה גם בהצלחה הגדולה שנקראת 'מדינת ישראל'. אני מקווה שבמהלך הימים הקרובים אנחנו נקבל את האישור המשפטי, כדי שנוכל להביא את ההחלטה הזו להצבעה ולמימוש."

בפתח הישיבה ביקש רה"מ מהשרים לעמוד דקת דומייה לזכרה של גיבורת תקומת ישראל, גאולה כהן ז"ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]