בעקבות הכנס להכרת הקוקסינל | 200 אנשי חינוך: ״איננו רואים את אוניברסיטת בר אילן כמקום לימודים ראוי״ - 0404
בעקבות הכנס להכרת הקוקסינל | 200 אנשי חינוך: ״איננו רואים את אוניברסיטת בר אילן כמקום לימודים ראוי״

בעקבות הכנס להכרת הקוקסינל | 200 אנשי חינוך: ״איננו רואים את אוניברסיטת בר אילן כמקום לימודים ראוי״

כמאתיים אנשי חינוך חתמו בימים האחרונים על עצומה נגד הלימודים באוניברסיטת בר אילן בעקבות כנס בנושא "אוטופיות קוויריות בישראל" שייערך במקום.

העצומה באה לאחר עצומה נוספת בנושא אשר הפיצו בתחילת השבוע שמיניסטים בני הציונות הדתית נגד הכנס ונגד התנהלותה של האוניברסיטה.

בעצומה, כותבים אנשי החינוך "לצערנו נוכחנו לגלות אוניברסיטת בר אילן בחרה להיות בעצמה חלק ממסע התעמולה המתרחש היום במדינה כנגד היסודות של החברה ושל העם היהודי. כניעתה של האוניברסיטה, והנסיון 'לרקוד מה יפית' בפני אותם גורמים קיצוניים, היא אות קלון לכל מוסד באשר הוא, ועל אחת כמה וכמה לכזה המתיימר לפעול כביכול על פי דרכה של תורה".

"כמחנכים במוסדות הציונות הדתית, אנו גאים בבני נוער הצומחים במערכת החינוך שלנו, אשר ערכי המשפחה, הצניעות והטהרה, מובילים אותם לפעול כנגד קיומו של כנס מעין זה, ולהצהיר שמוסד זה אינו מתאים לרוחם ולהמשך דרכם" נכתב בעצומה.

עוד הוסיפו אנשי החינוך שיזמו את העצומה כי "אין לנו אלא להצטרף לדבריהם של בני הנוער היקרים, ולהצהיר שגם אנו כמחנכים איננו רואים את אוניברסיטת בר אילן כמקום לימודים ראוי, וברוח זו נחנך ונכוון את תלמידינו".

כאמור, מוקדם יותר השבוע, פרסמו שמיניסטים בני הציונות הדתית עצומה שבה הם מוחים על קיום הכנס ומצהירים על כך שהם לא יבואו להירשם ללימודים בבר אילן. בעצומה, שעליה חתמו מאות שמיניסטים, נכתב "כמי שגאים בדרכה של הציונות הדתית, אנו מאמינים שדווקא בעת הזו בה ערכי המשפחה נמצאים תחת מתקפה של גורמים קיצוניים, יש לפעול לחיזוק התא המשפחתי הנורמאלי כבסיס לחברה בריאה וערכית"

"בדיוק כשם שלא היינו מעלים על דעתנו קיומו של כנס דומה המכשיר עבודה זרה או שפיכות דמים כך לא יתכן שבשם החופש האקדמי גילוי עריות יהפוך להיות נושא ראוי לבא בקהל. מכיוון שהמוסד בחר בדרך של התרסה בפרהסיה כנגד דרכה של תורה, אנו מצפים מהנהלת האוניברסיטה שתפסיק להציג את המוסד כמקום דתי, ואנו מצידנו מצהירים שבכוונתנו בהמשך דרכנו לחפש מוסד לימודים אחר שיתאים לתפיסת עולמנו",נכתב בעצומת השמיניסטים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]