דו"ח אנליסטים לקראת מערכת הבחירות הקרובה מעלה חשש להתערבות טכנולוגית - 0404
דו מדברים תקשורת

דו"ח אנליסטים לקראת מערכת הבחירות הקרובה מעלה חשש להתערבות טכנולוגית

מערכת הבחירות בארה"ב אשר צפויה לתפוס את תשומת לב העולם כולו ב-2020 תהיה תחת התערבות חיצונית ומניפולציות, כך לפי דו"ח מגמות של אחת חברות אבטחת המידע הגדולות ל-2020. הדוח החדש דן בסוגיית הטכנולוגיה החכמה, כמו כן הדו"ח חושף את האתגרים העיקריים הצפויים להשפיע על צרכנים ועסקים בשנת 2020. להלן עיקרי הבעיות שעולות מדו"ח הטרנדים באבטחת מידע לשנת 2020 של חברת אבטחת המידע.

ערפל ה"פייק ניוז" מתעבה:

המונח "פייק ניוז" עלה לגדולה בגלל הזעקה סביב מניפולציות מידע ונתונים בבחירות ארה"ב ב-2016 ואין ספק שזה יהיה נושא למחלוקת שוב לאור קמפיין 2020.

לאחר שפייסבוק נקנסה השנה ב-5 מיליארד דולרים על חלקה בשערוריית קיימבריג' אנליטיקה. לטענת, טוני אנסקומבה, ראש האבטחה הגלובלי ב-ESET: "השימוש במידע ככלי נשק לא מראה כל סימני עצירה, אנו כל הזמן עדים להפרות נתונים המוניות ופשרות מערכתיות בחברות ובמחלקות ממשלתיות, לכן קיים חשש שטכנולוגיות או תהליכי הצבעה לא יהיו פטורים מהתקפות דומות גם השנה".

למידת מכונה:

למידת מכונה עושה את דרכה להפוך לאחת מהטכנולוגיות המרגשות ביותר בהיסטוריה. למרות שטכנולוגיה זו מציגה אפשרויות חזקות עבור תעשיית אבטחת המידע, גם עברייני רשת עושים שימוש בלמידת מכונה בכדי להעלות את רמת ומורכבות התקיפות שלהם.

טכניקה אחת שמדגימה שימוש בלמידת מכונה היא ה"דיפ פייק". ג'ק מור, מומחה אבטחת מידע: "אני צופה כי בשנת 2020 זו תהיה שנה בה עברייני הרשת יעשו שימוש נרחב בטכנולוגיה זו. בעתיד נוכל לראות כי טכנולוגיה תוכל לפגוע בדמויות ציבוריות על ידי הצגה שלהם אומרים כל מה שהיוצר יבחר. אנשים יצטרכו להיות סקפטיים גם לסרטונים הכי מציאותיים שיש".

מידע פרטי: 

למרות שראינו לא מעט מדינות אשר מקדמות ומיישמות נושאים הקשורים לפרטיות משתמשים, עדיין קיימת תחושת חוסר אמון בכל הקשור לשימוש בנתונים אישיים. ליסה מיירס, חוקרת אבטחת מידע: "עד שלא יתחילו לקנוס תאגידים גדולים באחוזים גדולים יותר, הבעיה לא תעלם.  

אני מחזקת את עמדת האיגוד הבינלאומי לפרטיות, אשר יעץ לחברות לשמור על תפקוד גבוה תוך כיבוד נושאי הפרטיות. עסקים שמצליחים להשיג הישג זה, עשויים ליהנות מיתרון משמעותי בשוק. האמון הגובר בכל הקשור לסיסמאות ושמות משתמשים מאלצים את הארגונים לפתח את השימוש שלהם באימות דו-שלבי".

ערים חכמות ולא בטוחות:

ערים חכמות ובניינים חכמים הם העתיד בכל הקשור לשילוב הגובר של טכנולוגיה בחיי היומיום שלנו. יותר מ-80% מהבניינים החדשים שנבנים כוללים אלמנטים של IoT, אך מנגד מומחים מביעים דאגה כי ערים חכמות אמנם גדלות במהרה, אך היכולות להגנה עליהן אינן עומדות בקצב.

ערים ומכשירים חכמים רבים אינם מחזיקים בפרוטוקולים חזקים לאימות או שאינם מוגנים על ידי אף פתרון אבטחה. חוקרת אבטחה ברשת, סיסיליה פסטורינו: "התקפות זדוניות על ערים חכמות הן נושא חשוב, למרות שהמערכות בהן משתמשים ערים ובניינים חכמים אינן גולשות באינטרנט או קוראות מיילים, הן עדיין צריכות להגן על עצמן מפני נוזקות".

מהפיכה דיגיטלית:

חברות הזקוקות להסתגל לעולם יותר ויותר דיגיטלי אינן תופעה חדשה, ובכל זאת מגמה אחת הקשורה לשינוי דיגיטלי המאיימת על ארגונים היא צמיחת ניידות העובדים.

חוקר האבטחה, קמילו גוטיירז: "היכולת שלנו להישאר מחוברים לרשתות לא משנה היכן אנחנו, מעלה את חשיפת הארגונים לסיכוני תקיפה. המהירות ההולכת וגוברת של אימוץ טכנולוגיות סלולריות מתרחשת לעיתים קרובות ללא התחשבות באבטחה.

בחודשים הבאים נוכל לראות ארגונים שפורסים שינויים משמעותיים בכל זווית עסקית. מה שיכריע יהיה כיצד הארגונים מטפלים במידע ובנתונים המעורבים בפעילותם". (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]