אלי ציפורי: ״מנדלבליט נפגש 71 פעמים עם אנשי תקשורת עד להגשת כתב החשדות נגד נתניהו״ - 0404
אלי ציפורי: ״מנדלבליט נפגש 71 פעמים עם אנשי תקשורת עד להגשת כתב החשדות נגד נתניהו״ איציק הררי, דוברות הכנסת

אלי ציפורי: ״מנדלבליט נפגש 71 פעמים עם אנשי תקשורת עד להגשת כתב החשדות נגד נתניהו״

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נפגש 71 פעמים מאז שנכנס לכהונתו (תחילת פברואר 2016) ועד הגשת כתב החשדות נגד נתניהו בסוף פברואר 2019 – לפני הבחירות הראשונות. כך עולה מבדיקה שביצע העיתונאי אלי ציפורי ביומן הפגישות של היועץ המשפטי לממשלה המתפרסם באתר של משרד המשפטים.

ציפורי כתב: ״מנדלבליט אמנם מקפיד בשקיפות בכל הנוגע ליומן הפגישות שלו אבל דווקא בפגישות עם אנשי תקשורת הוא מתעקש לשמור על עמימות ולא מפרט אם איזה עיתונאי ומאיזה כלי תקשורת הוא נפגש אלא רק מצויין ביומן "פגישה עם איש תקשורת". יש לציין כי מדובר בפגישות וכמובן זה לא כולל את שיחות הטלפון של מנדלבליט עם עיתונאים. מנדלבליט, כאמור, מתעקש שלא לפרסם את שמות העיתונאים איתם הוא נפגש.

אין כל ספק שבמהלך הפגישות הללו תדרך מנדלבליט את העיתונאים על תיקי נתניהו ואף הדליף להם פרטים מהחקירה כפי שאפשר לראות בדיווחים של אמנון אברמוביץ', דנה וייס, גיא פלג, אביעד גליקמן ועוד. זו אחת הסיבות שמנדלבליט סירב בתוקף לכל חקירה על ההדלפות בתיקי נתניהו וסירב גם לבקשתו של שר המשפטים אמיר אוחנה לבדיקת פוליגרף של בכירי הפרקליטות.

הפגישה שבה מנדלבליט נפגש עם דנה וייס (הכתבה שודרה ב-19.1.2019) לקראת הדיונים בתיקי נתניהו בתחילת 2019 וההחלטה על כתב החשדות נגד ראש הממשלה (פגישה שכללה הדלפות ותדרוכים על תיקי נתניהו ומהלכי החקירות בגינם) כלל לא מצויינת ביומן ונראה כי לאחר הפגישה הזו, שגררה ביקורת ציבורית רבה, בין היתר של ראש הממשלה נתניהו, מנדלבליט החליט לדלל את פגישותיו עם עיתונאים ונפגש במהלך 2019 (עד חודש יולי) 6 פעמים "בלבד" עם אנשי תקשורת. כזכור, משרד המשפטים סירב למסור לאמיר לוי מאתר "מידה" אם נערכו פגישות מוקדמות עם וייס לקראת הכתבה שבה הודלפו פרטים מחקירות נתניהו ונראה כי התדרוכים הללו פשוט נעלמו מיומן הפגישות.

בתוך כך, בסוף השבוע הגיש עו"ד יעקב כהן תלונה נגד אביחי מנדלבליט למ"מ פרקליט המדינה (שלא מונה עדיין בפועל) על חשד לעבירות של הדלפה והטיה לסיקור אוהד מחדשות 12 על-ידי דנה וייס. בתלונה דורש עו"ד כהן לזמן את מנדלבליט לחקירה משטרתית תחת אזהרה, על מנת לברר את פשר קיום הראיון בעת תקופת בחירות וזמן קצר בטרם פרסום כתב החשדות מטעמו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]