הרב רפי פרץ תוקף את גנץ: ״בעולם נורמלי לא מנהלים מו״מ קואליציוני עם תומכי טרור״ - 0404
הרב רפי פרץ תוקף את גנץ: ״בעולם נורמלי לא מנהלים מו״מ קואליציוני עם תומכי טרור״ שלמה מור, 0404

הרב רפי פרץ תוקף את גנץ: ״בעולם נורמלי לא מנהלים מו״מ קואליציוני עם תומכי טרור״

יו״ר הבית היהודי, השר רפי פרץ, קרא לשר בצלאל סמוטריץ׳ לחבור לאיחוד עם הבית היהודי ועוצמה יהודית. פרץ, תקף את בני גנץ על המו״מ שניהל עם אחמד טיבי, עודה וחבריהם ברשימה המשותפת להקמת ממשלת שמאל קיצוני.

פרץ: ״בעוד ימים מספר אציין שנה לכניסיתי לתפקיד יו"ר הבית היהודי. נקראתי לעמוד בראשות הבית בשעת המשבר הגדול בתולדותיו. התייצבתי למשימה הזו מתוך אמונה ושליחות גדולה. הרמנו את המפלגה מהקרשים ולאחר חיבורים נדרשים הצלחנו להציל את מחנה הימין ולהביא את המפלגה להישג מרשים כנגד כל הסיכויים.

בבחירות האחרונות בחודש תשרי (ספטמבר), ויתרתי מיוזמתי על הובלת רשימה משותפת מתוך דאגה לעתיד הציונות הדתית. מתחילת דרכי בזירה הפוליטית לא היססתי לרגע לשלם מחיר אישי כאשר טובת הבית ומחנה הימין כולו בלבד עומדת לנגד עיני וכך אעשה גם בהמשך.

הבחירות הקרובות גורליות לציונות הדתית ולמחנה הימין כולו. בשבועות האחרונים ראינו איך מפלגות כמו כחול-לבן ניהלו מו״מ ציני עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת שתומכים בטרור ובחרם נגד ישראל. היינו כפסע מהקמת ממשלה הנשעת על קולות אלו וכל העשייה שלנו בשנים האחרונות הייתה יורדת לטמיון.

עברנו מכבש תקשורתי המלווה בהסתה מתמדת נגד הציונות הדתית. קמפיין שמטרתו הקמת ממשלה ללא דתיים וללא סממנים יהודיים. הדירו אותנו בכוונת תחילה. לא רצו דתיים בהובלת המדינה. בעולם נורמלי לא מדירים אוכלוסייה שלמה מהממשלה רק בגלל שהיא מניחה תפילין או שומרת שבת. בעולם נורמלי לא מנהלים מו״מ קואליציוני עם תומכי טרור.

כמו בפעמים הקודמות, גם בבחירות האלו יש אתגר גדול לפנינו. אני קשוב לרחשי הציבור ולכן פעלתי השבוע לקדם את איחוד מפלגות הימין והציונות הדתית. לוח הזמנים הקצר דרש מאיתנו לקבל החלטה לגבי האיחודים, ביום שישי עשינו את הצעד החשוב הראשון כשחתמנו על הליכה משותפת עם עוצמה יהודית אבל אני מדגיש שזה רק הצעד הראשון. הציונות הדתית צריכה לדעת ללכת בצורה מאוחדת תוך שמירה על הגוונים והשוני בתוכה.

האיחודים האלו נצרכים על מנת להציל את ממשלת הימין וגוש הימין כולו. אסור שבפעם הזאת יזרקו קולות ימין לפח, רק מיקסום של הקולות בימין יובילו להכרעה בבחירות הקרובות.

אני שב וקורא ליו״ר האיחוד הלאומי, חברי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ להיפגש בהקדם ולסגור ריצה משותפת וחתימה על הסכם עקרונות למיזוג המפלגות כפי שהצענו.

קורא גם ליו״ר הימין החדש שר הבטחון, חברי, נפתלי בנט להיפגש בהקדם על מנת לסגור ריצה מאוחדת וגדולה. אין לנו אפשרות לקחת סיכונים מיותרים. מי שנכווה ברותחין ניזהר בצוננין.

צו השעה הוא הצלת הציונות הדתית הפוליטית וגוש הימין כולו. בלי האיחודים שעשינו ונעשה, גוש הימין כולו בסכנה. אני קורא לכל השותפים להצטרף מתחת לאלונקה וללכת יחד לניצחון״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]