היועמ״ש לשעבר וינשטיין על התנהלות מנדלבליט: ״נזק ממשי ליחס הכבוד שהאזרח רוחש למוסדותיו״ - 0404
היועמ״ש לשעבר וינשטיין על התנהלות מנדלבליט: ״נזק ממשי ליחס הכבוד שהאזרח רוחש למוסדותיו״

היועמ״ש לשעבר וינשטיין על התנהלות מנדלבליט: ״נזק ממשי ליחס הכבוד שהאזרח רוחש למוסדותיו״

כאשר בשמאל תוקפים את הימין ואת רוב עם ישראל ונציגיו אשר מביעים ובצדק חוסר אמון במערכת המשפטית, ראוי שיציגו להם את הדברים שכתב היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה ויינשטיין, שאיננו חשוד בימניות יתר. בלשון המעטה.

כאשר ויינשטיין העלה ספק בדבר כשרותו של אביחי מנדלבליט להמשיך בתפקיד מזכיר הממשלה, הוא הזהיר שחלק מהם או כולו עלול לאבד מיידית את האמון במערכת השלטונית עקב התנהלותו של מנדלבליט בפרשת הרפז.

כבר אז, ציין ויינשטיין את הבעייתיות בהמשך תפקודו של מנדלבליט ובכך שהציבור יאבד אמון במערכת בגללו. כל זה היה בטרם מונה לתפקיד היועמ״ש – שבו מערכת האמון חייבת להיות מלאה. 100 אחוז אמון.

ויינשטיין כתב בזמנו לראש הממשלה בנימין נתניהו: ״חשש כי התנהלותו של מנדלבליט תערער את אמון הציבור במוסדות השלטון… יצור בקרב הציבור, כולו או חלקו, ספק בדבר תקינות השיקולים והפעולות של הממשלה ובאמון שהוא רוחש לה, בהיות מזכיר הממשלה דמות חשובה ביותר בייצוגה. נזק ממשי ליחס הכבוד שהאזרח רוחש למוסדותיו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]