פארק תעשייה על גבי שטח של 200 דונם יוקם בצפת - 0404
פארק תעשייה על גבי שטח של 200 דונם יוקם בצפת דוברות עיריית צפת

פארק תעשייה על גבי שטח של 200 דונם יוקם בצפת

בכנס מיוחד וראשון מסוגו שהתקיים היום (חמישי) בפקולטה לרפואה בצפת, ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, עיריית צפת והתאחדות התעשיינים, הושק שיווק 200 דונם לתעשייה בפארק תעשיות צפת המתחדש.
 
במסגרת הכנס נחשפו בפני היזמים והמשקיעים שהשתתפו, מגוון רחב של הזדמנויות עסקיות בבירת הגליל הנמצאת בתנופת התחדשות. בכירים במשרד הכלכלה הציגו את התכניות, המענקים וההטבות של אגפי משרד הכלכלה והתעשייה.
 
בתום הכנס קיימו נציגי משרד הכלכלה והתעשייה מפגשים אישיים ליזמים והמשקיעים במהלכם נחשפו לשורת ההטבות הארוכה שמצפה להם בצפת לרבות מענק השקעות של 20% + 10% נוספים למשקיעים בצפת, הטבה של סבסוד 90% בעלות פיתוח הקרקע, מסלול ירוק מעיריית צפת ושורת הטבות לרבות פינוי אשפה, ליווי צמוד, אבטחה וכו'.

פארק תעשיות צפת עובר מתיחת פנים משמעותית בהשקעה של 15 מיליון שקלים לרבות דרכי גישה, תאורה, כבישים, מדרכות, גינון, שילוט ומיתוג. כמו כן במקום משווקים בימים אלו 200 דונם לתעשייה וכן 24 דונם למסחר.
 
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "פארק תעשיות צפת יהפוך למוקד עלייה לרגל לתעשיינים, מנוע צמיחה אדיר שיספק אלפי מקומות עבודה. פארק התעשיות צפת מהווה בשורה חשובה לתושבי צפון והאזור. אני משוכנע כי הקמת הפארק תהפוך את צפת למוקד עלייה לרגל לתעשיינים יזמים ומעסיקים. 

משרד הכלכלה ועיריית צפת יזמו את הקמת פארק התעשיות כחלק מפעילות כוללת ונרחבת של משרד הכלכלה לפיתוח אזורי תעשייה מתקדמים ברחבי הארץ ובדגש על הפריפריה, מתוך אמונה שדווקא באזורים שאינם משופעים במקומות עבודה ישנו צורך בולט בסיוע ממשלתי על מנת ליצור מקורות תעסוקה שונים לתושבים".
 
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "צפת נמצאת בעיצומה של מהפכה המביאה רוח רעננה וחדשה לעיר צפת. זה הזמן להשקיע בפארק תעשיות צפת המתחדש וליהנות מכל הטוב שקורה בצפת, התעוררות תרבותית, חיזוק מערכת החינוך, שיפור איכות החיים, פיתוח התשתיות, חיזוק התיירות, החזרת הספורט והחייאת המסחר אנו מקימים שכונה חדשה עם 6,700 יח"ד עם הנוף הכי יפה בארץ ואיכות חיים מהגבוהות בישראל.

אני מתחייב לתת ליזמים ומשקיעים מסלול ירוק וליווי אישי לאורך כל הדרך, בואו הצטרפו להצלחה ולמהפכה בצפת. אני מודה לשר הכלכלה על התמיכה והסיוע האישי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]