המסקנה הברורה מהקלטות מנדלבליט: היועמ״ש היה בניגוד עניינים חמור בעת שעסק בתיקי ראש הממשלה נתניהו - 0404
המסקנה הברורה מהקלטות מנדלבליט: היועמ״ש היה בניגוד עניינים חמור בעת שעסק בתיקי ראש הממשלה נתניהו

המסקנה הברורה מהקלטות מנדלבליט: היועמ״ש היה בניגוד עניינים חמור בעת שעסק בתיקי ראש הממשלה נתניהו

היועץ המשפטי לממשלה לא היה יכול לעסוק בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך עולה מהקלטות אביחי מנדלבליט בפרשת הרפז.

מנדלבליט, מצוי בניגוד עניינים חריף בתפקידו בכל הקשור בח״כ גבי אשכנזי מכחול-לבן. שניהם נמצאים יחד כמשיבים בעתירה הדורשת לבטל את צו איסור הפרסום בפרשת הרפז ולשניהם עניין אישי להגן האחד על חברו.

משכך, ומפני שאשכנזי בכחול-לבן ולמפלגה עניין ברור בהפלת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרי שקיים כאן ניגוד עניינים חמור ומנדלבליט כלל לא יכול היה לעסוק ובטח שלא להכריע בתיקי נתניהו.

הגיע הזמן שהמערכת המשפטית תשתחרר מצו איסור הפרסום ותאפשר לכל אזרח בארץ לשפוט בעצמו האם מנדלבליט ראוי לשמש יועץ משפטי לממשלה (והוא לא!) והאם הוא מצוי במצב של ניגוד עניינים בתפקידו ביועמ״ש (הוא מצוי!) ובסופו של דבר – האם כיועמ״ש בניגוד עניינים הוא יכול היה להכריע בתיקי נתניהו (והוא לא יכול היה!).

כמי שמכיר את חומרי פרשת הרפז ואת התנהלותו של מנדלבליט בפרשה, אני זועם על הרמייה כלפי כל אזרחי ישראל. המחסום המשפטי שלא מאפשר לציבור לקבל מידע חיוני – הוא בבחינת הפיכה משפטית.

לסיום, מאחר ושי ניצן מכיר את פרשת הרפז ויודע שהיועמ״ש מנדלבליט נמצא בניגוד עניינים ומן הסתם כלל לא יכול היה לשמש בתפקידו, הרי שניצן עצמו לא ראוי להמשיך במערכת משפטית בעתיד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]