שר החינוך בכינוס לרגל יום המורה: "המשיכו לעצב בסובלנות, ברגישות ובנחישות את פני החברה" - 0404
שר החינוך בכינוס לרגל יום המורה: נתן וייל

שר החינוך בכינוס לרגל יום המורה: "המשיכו לעצב בסובלנות, ברגישות ובנחישות את פני החברה"

יום המורה נחגג, כמדי שנה, בבתי הספר ובגנים ברחבי הארץ וגם בכינוס חגיגי בכנסת ישראל. שר החינוך הרב רפי פרץ הגיע לכינוס המיוחד בכנסת ונשא דברים.

השר פרץ: "ביום חשוב זה, יום המורה, אני מבקש להביע הוקרה והערכה לפועלכם. המשיכו לעשות את עבודתכם נאמנה, המשיכו לעצב בסובלנות, ברגישות ובנחישות את פני החברה. הגדלנו את הפרויקט ליישובים נוספים, ונגדיל אותו בעתיד עם דגש על הציר המנטאלי. אתם השליחים שלנו למהלך הזה. אתם מטמיעים בקרב התלמידים את התחושה שאין תקרת זכוכית בישראל. האמינו לי אני מכיר את זה, גדלתי בשנות ה-60 בשכונת פריפריה בירושלים. יושבים כאן לידי אנשים כמו ח"כ מרגי, שהצליחו להבקיע את התקרה, וזה המסר שצריך לעבור לתלמידי ישראל.

קיבלנו החלטה להוציא את הסמארטפונים מבתי הספר היסודיים ואנחנו בחשיבה על חט"ב ותיכון, עשינו את זה כדי שהכיתות ומרחבי הלימוד יהיו נקיים מהפרעות, זה יקל עליכם המורים וקיבלנו פידבקים מעולים מהמורים ומהנהלים. מעמד המורה צריך לבוא לידי ביטוי גם בהיבט של השכר, ואנחנו מתכוונים לפעול בנושא. אני רואה חשיבות להמשך הלמידה של המורים בעצמם על מנת להוביל את הדור הבא. להמשיך לנטוע בדור הצעיר ערכים של סובלנות ואהבת הארץ ולאפשר לכל תלמידי לממש את הפוטנציאל שלו תוך דגש על תחושת ביטחון ומסוגלות".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך לובשת היום חג ומפנה את הזרקור אל סוכני הידע, המיומנויות והערכים במדינת ישראל, אנשי ההוראה והחינוך, וכל יתר העוסקים במלאכת החינוך בישראל. ביום זה, כל שדרות הציבור מבקשים לכבד בברכה ובהוקרה את אנשי החינוך. את המורים והמורות, הגננים והגננות, המנהלים והמנהלות והצוותים החינוכיים כולם. אין תחום באורחות חיינו שאינו קשור בעבותות לתחום החינוך.

אנו מבקשים להוקיר היום תודה על עשייה חינוכית משמעותית, שלא תסולא בפז. על היכולת להיות מכוונים לילדים, על מטעני הידע שמועברים לתלמידים; ועל היכולת להתחדש ולהתמקצע, ולהתאים את מערכת החינוך לתמורות התכופות שעוברת החברה הישראלית והחברה העולמית. ביום זה אני מבקש לברך את ציבור עובדי ההוראה על בחירתם בשליחות הנעלה של החינוך וההוראה. תודה על שבחרתם לשים את פעמיכם בנתיבי החינוך, ולקחתם על עצמכם להשתתף במסעם המשמעותי של ילדי ישראל".

נתן וייל

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]