כמו שצריך | אוחנה מדלג על מנדלבליט והבהיר לנציב שירות המדינה: היועמ״ש לא ייקבע מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה - 0404
כמו שצריך | אוחנה מדלג על מנדלבליט והבהיר לנציב שירות המדינה: היועמ״ש לא ייקבע מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה

כמו שצריך | אוחנה מדלג על מנדלבליט והבהיר לנציב שירות המדינה: היועמ״ש לא ייקבע מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה

שר המשפטים אמיר אוחנה לא מתרגש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והשיב לפניית נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ׳, כי רק הוא (אוחנה) ייקבע מי יבחר לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה.

אוחנה לנציב: ״כידוע וכזכור לך היטב, נועצתי בך ונפגשתי עימך בנושא מינוי מ"מ פרקליט המדינה לא פעם אחת, אלא פעמיים, וזאת מעבר לשיחותינו הטלפוניות בנדון.

בפגישות אלה עלו שמות המועמדים, התפקידים בהם הם נושאים, הרקע שלהם, ניסיונם וכישוריהם.
לא ברור לי איפוא מה פשר המכתב שהעברת היום ליועץ המשפטי לממשלה ואלי ולפיו "טרם קוימה חובת ההיוועצות עם נציב שירות המדינה… עם השגת הסכמה ביניכם על מועמד/ת, אדון במועמדות".

סעיף 23א (ב) לחוק שירות המדינה (מינויים), תשי"ט – 1959 מורה כך: "נתפנתה משרתו של נושא משרה או נבצר ממנו להשתמש בסמכותו או למלא את תפקידו, רשאי השר שעם משרדו נמנית המשרה (בסעיף זה – השר), בהתייעצות עם נציב השירות, להטיל על עובד מדינה אחר למלא את התפקיד, לתקופה שלא תעלה על שלושה חודשים".

כלומר, לא קיימת בחוק חובת היוועצות ביועץ המשפטי לממשלה, לא כל שכן לא נדרשת הסכמתו. למעלה מן הצריך, וכפי שהודעתי, נועצתי גם ביועץ המשפטי לממשלה. קוימה גם קוימה חובת ההיוועצות, וכשאחליט על מי מבין המועמדים, הרי ששמו של אף לא אחד מהם יהיה זר לך. בכוונתי למנות את אחד המועמדים האלה.

אבקש התייחסותך למועמדים, וככל שקיימת לגבי מי מהם מניעה מטעם הקשור בנציבות שירות המדינה – אבקש לדעת. גם אני מקווה כמובן שהיועץ המשפטי לממשלה יסמוך ידיו על המינוי, אך הסכמה כזו אינה ולא יכולה להיות תנאי למינוי ו/או לקיום חובת ההיוועצות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]