סרטון שנאה מסית ומפחיד מבית ליברמן על החרדים: בורים שממש לא יודעים שום דבר | צפו - 0404
צילום: ישראל ביתנו

סרטון שנאה מסית ומפחיד מבית ליברמן על החרדים: בורים שממש לא יודעים שום דבר | צפו

אביגדור ליברמן מפזר שנאה והסתה קשה כנגד החרדים. בסרטון מטריד ומסית שהופץ בקריאה להצביע ל״ישראל ביתנו״, מוצגים החרדים כאוכלי חינם, כנטל כבד על אזרחי ישראל וככאלה שאינם משכילים, בורים ממש, לא יודעים דבר ומהווים רק מטרד חברתי.

ליברמן, ממשיך בקמפיין השנאה הקשה וזאת מבלי שהוגשה תלונה במשטרה נגדו ונגד מפלגתו. קמפיין שנאה כזה ראוי שיפסול את מפלגתו מלרוץ בבחירות.

בסרטון הקשה בשפה הרוסית מוסבר כי, ״תאר לך שיש לך מבוגר שתלוי בך. אתה מאכיל, משקה אותו, אתה מלביש אותו. הוא לא עובד, הוא לא לומד. הוא לא משרת בצבא וממש לא יודע שום דבר. יותר מזה, הוא מתחיל לדרוש זכויות ואומר לך איך לחיות וזה קורה לכל אחד מאיתנו. יותר ממיליון נציגים של הקהילה האורתודוכסית מתקיימים היום על חשבוננו. המדינה מסבסדת אותם על חשבון המסים שלנו, על חשבון העבודה שלנו. מספיק. רק ״ישראל ביתנו״ חזקה מבטיחה ממשלה ללא אורתודוכסים. אחרת, נתניהו שוב יתכופך לדרישות דרעי וליצמן וכך גם גנץ. רק אנחנו נפסיק את התכתיבים של הדתיים. אם לא אנחנו, אז מי״?

ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן ממשיכים במקביל לפזר נתונים שקריים כנגד הציבור החרדי. רק בשבוע שעבר שוב התבטא בנושא משגיחי הכשרות ומסר נתונים שקריים כאילו שהם חיים על חשבון כולנו. מיותר לציין כי רבים ממשגיחי הכשרות מקבלים לשכרם מהעסקים שבהם הם עובדים והם חלק מצורך ודרישה של כלל הדתיים ושומרי המסורת המעוניינים לאכול אוכל כשר ותחת פיקוח. ליברמן לא מדבר על העלויות הכספיות מהפעלת תחבורה ציבורית בשבת (על חשבון אזרחי ישראל), על פתיחת עסקים בשבת עם עלויות ציבוריות גדולות בהתאם, על מתווה הכותל לרפורמים שהוא דורש להעביר ויעלה למשלם המסים מיליוני דולרים ועוד ועוד.

מבחינת אביגדור ליברמן, החרדים הם הנטל על הציבור. קצבאות ודיור מוגן רב ברחבי הארץ שבהם מאוכלסת אוכלוסיה בוגרת מחבר העמים ובחינם לא מוזכרת כלל בדבריו. העלויות האלה גדולות בהרבה מהעלויות הכספיות הניתנות לציבור שהוא רואה בו את תומכיו.

יתירה מזאת, מפלגתו של ליברמן והתמיכה בו היא 8 מנדטים בלבד, הכוללים את קמפיין השנאה. רוב עם ישראל לא הצביע לו ולא מסכים את דעותיו והוא מנסה לכפות אותן על כולם. ליברמן, כנראה שכח שהחרדים קיבלו כפול מנדטים ממנו ואם מדברים על ייצוג במדינה, הרי שהוא וישראל ביתנו הם הקומץ.

בישראל ביתנו טוענים שמדובר בסרטון ישן. כך או אחרת, הקמפיין המסית נמשך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]