קנסות לחברת בזק בינלאומי ולחברת פרטנר בשל איחור בניתוק מנויים  - 0404
קנסות לחברת בזק בינלאומי ולחברת פרטנר בשל איחור בניתוק מנויים  דוברות משרד התקשורת

קנסות לחברת בזק בינלאומי ולחברת פרטנר בשל איחור בניתוק מנויים 

משרד התקשורת הודיע לחברת "בזק בינלאומי" על כוונתו להטיל עליה עיצום בסכום של 330 אלף שקלים ולחברת פרטנר על כוונתו להטיל עליה עיצום בסך של 130 אלף שקלים, בגין הפרת רישיונותיהן בנושא הפסקה מוחלטת של שירות גישה לאינטרנט לבקשת מנוי.

על פי חוק, מנוי רשאי לבקש מחברת תקשורת בכל עת הפסקה מוחלטת ועל החברה לבצע זאת לא יאוחר מיום העבודה שלאחר יום מסירת ההודעה לחברה. מתלונות של מנויים ומפעולות פיקוח שביצעו מפקחי משרד התקשורת, נמצא כי החברות ניתקו מנויים לאחר פרקי זמן ממושכים ולעיתים לאחר מספר חודשים בניגוד לחוק.

ממשרד התקשורת נמסר: "המשרד רואה התנהלות זאת בחומרה, שכן מדובר בפרקטיקה הפוגעת במנויים ובמקרים רבים המנויים לא מודעים לכך שהם ממשיכים לשלם לחברה על אף שביקשו להתנתק. ראוי לציין כי על שתי החברות כבר הוטלו בעבר עיצומים בשל הפרות זהות ובעקבות התערבות משרד התקשורת, החברות השיבו כספים למנויים".

סמנכ"ל בכיר ומנהל מנהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת, איתן כסיף: "אנו ממליצים לציבור לשים לב במעבר בין ספקי אינטרנט, להקפיד להודיע לספק הישן על ניתוק. יש לשים לב לחיובים בחשבונות, על מנת לוודא שלא משלמים כפול, על אותה תקופת זמן, גם לספק הישן וגם לספק החדש. היה ונתקלתם במצב כזה, יש לפנות לספק הישן לקבלת זיכוי ובמקרה שלא זכיתם לטיפול הולם, יש לפנות לתחום פניות הציבור במשרד התקשורת".   

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]