שי נצנצן - 0404
שי נצנצן ויקיפדיה

שי נצנצן

קראתי במהלך השבת את הראיון שהעניק פרקליט המדינה היוצא, שי ניצן, לעיתון ישראל היום והאמת היא שצחקתי.

שי נצנצן מזלזל באזרחי ישראל אבל בעיקר מנצל את העובדה שלא נשאל שאלות רציניות ולא נדרש לתת תשובות רציניות ומשכך, המשיך במדיניות הברורה שהפרקליטות היא שקובעת ועל פי רצונה יישק דבר.

ניצן הנצנצן נשאל על האפשרות שפרקליטים משוחחים עם עיתונאים ואמר כי לא בדק את העניין: ״אנחנו לא מנהלים חקירות פליליות על הדלפות. הראשונים שהיו קמים ומתקוממים עליהן הם העיתונאים. בגלל שמירה על חופש העיתונות ובגלל זכות הציבור לדעת, המדיניות שלנו היא מאוד זהירה״.

אתם מבינים? מצד אחד שי ניצן מספר לנו שלא חוקרים הדלפות מתוך המערכת כי התקשורת לא היתה אוהבת זאת ומתקוממת ובאותה נשימה הוא מספר על ״זכות הציבור לדעת״. אתם קולטים? העיתונות קיימת למען ״זכות הציבור לדעת״ ואת הערך הזה בעצמו חוסם שי ניצן. במשפט אחד שאמר הוא פסל את דבריו שלו עצמו.

ניצן הנצנצן שמדבר על ״זכות הציבור לדעת״, חסם את האפשרות שהציבור יידע מי מהפרקליטת הדליף בניגוד לחוק מחקירות ראש הממשלה. הוא חסם את האפשרות שנבדוק האם מנדלבליט עצמו הדליף, האם הפגישה שלו עם העיתונאית דנה וייס באמצע הרחוב היתה מקרית או תואמה מראש (ונראה שתואמה) ולא התקומם על ערך ״זכות הציבור לדעת״, כאשר הוא ממשיך לצדד בהמשך הסתרה מהציבור של הקלטות מנדלבליט בפרשת הרפז.

שי נצנצן חושב שהציבור מטומטם. הוא ממשיך בדיוק באותו הקו של פרקליט שבטוח שהוא וחבריו הם נבחרי הציבור והם ינהלו אותו.

לי, אישית, יש חשד ובסיס סביר לחשוב שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, לקח חלק בהדלפות מחקירות ראש הממשלה או באי מניעתן. כל אזרח ישראלי היה מצטרף לחשד שלי אילו היה מכיר את התנהלות מנדלבליט בפרשת הרפז – הדלפות מחקירות ושיבוש חקירה. עבירות שעליהן מנדלבליט היה צריך לשבת בכלא.

אדון נצנצן, זכות הציבור לדעת מה קורה כאן ויפה שעה אחת קודם. תפסיקו שם בפרקליטות ובכלל במערכת המשפטית לנצנץ לנו מהמקפצה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]