שר החינוך פרץ: יש להקים ועדת הסכמות להמשך תיקצוב חיוני במשרדי הממשלה - 0404
שר החינוך פרץ: יש להקים ועדת הסכמות להמשך תיקצוב חיוני במשרדי הממשלה

שר החינוך פרץ: יש להקים ועדת הסכמות להמשך תיקצוב חיוני במשרדי הממשלה

על רקע פיזור הכנסת וההליכה לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה שיגר היום (חמישי) שר החינוך רפי פרץ, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר כחול-לבן ח"כ בני גנץ בדרישה להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה.

בנוסף לראשי המפלגות, המכתב נשלח גם ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ולשר האוצר משה כחלון. השר הציע כי תוקם ועדת הסכמות בכנסת לצורך העברת תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה השונים.

דוברות משרד החינוך

 

שר החינוך פרץ: "יש להקים ועדת הסכמות בכנסת על מנת להעביר תקציבים חיוניים למשרדי הממשלה. אסור שהמצב הפוליטי שאליו נקלענו ישבש את שגרת חייהם של תושבי המדינה.

אנו מצויים לקראת סוף שנת התקציב 2019, ובהיעדר ממשלה קבועה לא התקיימו דיוני התקציב לשנת 2020. המשמעות היא שמשרדי הממשלה עתידים לתפקד החל מחודש ינואר הקרוב ללא תקציב. באשר למשרד החינוך שבראשותי, אבהיר כי עולה חשש כבד שהחל מחודש ינואר יעמדו בספק או ייפגעו משמעותית פרויקטים חינוכיים ותוכניות חינוכיות.

בטוחני שהסיעות בכנסת מבינות את חשיבות העניין ויירתמו למהלך החשוב. יש לנו אחריות כלפי אזרחי מדינת ישראל. אסור שהמצב הפוליטי שאליו נקלענו ישבש את שגרת חייהם של תושבי המדינה. על המהלך לכלול את המשרדים החברתיים והחיוניים לתפקוד הבסיסי של האזרחים: בטחון, בריאות, חינוך, רווחה ומשרדים אשר תקציבם קריטי לחייהם של אזרחי ישראל".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]