מיקרוסופט מזהירה: 44 מיליון חשבונות ווינדוס 10 נחשפו לפושעי רשת - 0404
מיקרוסופט מזהירה: 44 מיליון חשבונות ווינדוס 10 נחשפו לפושעי רשת pixbay

מיקרוסופט מזהירה: 44 מיליון חשבונות ווינדוס 10 נחשפו לפושעי רשת

מיקרוסופט פרסמה כי 44 מיליון פרטי חשבונות הודלפו ופרטיהם פורסמו באופן מקוון. לכן עליהם להחליף בדחיפות סיסמאות, מכיוון שהאקרים יכולים כעת להתחבר לכל אותם חשבונות שהודלפו.

לפי מיקרוסופט, החשבונות המודלפים הם חשבונות צרכנים פרטיים וחשבונות ארגוניים של מדיה חברתית. כעת, כתובת המייל ופרטי חשבון הבנק חשופים לפושעי רשת. הדליפה נחשפה על ידי צוות מחקר האיומים של מיקרוסופט, אשר ביצעו סריקה של חשבונות מיקרוסופט בין החודשים ינואר למרץ השנה והשוו את המידע עם מאגר של יותר משלושה מיליארד פרטי חשבונות שדלפו. התוצאה הייתה, שכ-44 מיליון חשבונות אכן דלפו ונחשפו.

מטעם חברת מיקרוסופט נמסר: "למי שפרטיו דלפו אנחנו נאלץ לאפס סיסמאות. לגבי ארגונים אשר נחשפו אנו נתריע למנהלי המערכת כך שניתן יהיה לאכוף אימות אישורים".

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל: "חשוב לאבטח את החשבונות שלנו באמצעי אימות נוסף, ואימות דו שלבי נותן את המענה לכך באמצעות שליחה של סיסמה חד פעמית זמנית שיש להקליד בחיבור בנוסף לשם המשתמש והסיסמה. אפשר להגדיר את הסיסמה הנוספת שתישלח בהודעת SMS או דרך האפליקציה Microsoft Authenticator.

בנוסף לכך חשוב להפריד בין הסיסמאות שלנו לחשבונות ושירותים שונים כדי שבמקרים של הדלפות שהופכים לשכיחים יותר ויותר, לא יהיה ניתן לפרוץ לחשבונות אחרים שלנו שבהם הגדרנו את אותה הסיסמה. גם במקרה זה, 44 מיליון החשבונות שהפרטים שלהם הודלפו כנראה שייכים לחשבונות שדלפו משירותים אחרים, ואותם אנשים השתמשו בסיסמה זהה עבור החשבון שלהם במיקרוסופט".

 

יוטיוב

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]