מוזיאון ידידי ישראל וארגון קק"ל העולמי העניקו לנשיא גואטמלה אות הוקרה והערכה בשמם מדינת ישראל - 0404
מוזיאון ידידי ישראל וארגון קק יוסי זמיר

מוזיאון ידידי ישראל וארגון קק"ל העולמי העניקו לנשיא גואטמלה אות הוקרה והערכה בשמם מדינת ישראל

אלחנדרו ג'ימטאי, נשיא גואטמלה הנכנס, הגיע אל מוזיאון ידידי ישראל לאירוע גאלה חגיגי לכבוד כניסתו לתפקיד בשיתוף עם ארגון קק"ל העולמי. ג'ימטאי מבקר בישראל זו הפעם הראשונה מאז היבחרו לנשיא, וכבר הספיק להצהיר כי בדומה לקודמו בתפקיד, ג'ימי מוראלס שהכריז על העברת השגרירות לירושלים הבירה ב-2018, הוא ימשיך לתמוך בישראל. כהוקרה על הצהרת כוונותיו להמשיך ולתמוך בישראל ולחזק את קשריה עם גואטמלה, מייקל אוונס מנכ"ל מוזיאון ידידי ישראל הצהיר כי יוענק לנשיא הנכנס פרס ידידי ישראל.

אל האירוע הגיעו שגריר ישראל באו"ם דני דנון, יו"ר קק"ל העולמי דניאל עטר, שגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו, שגריר הונדורס בישראל מריו קסטיליו, שגריר פרגוואי בישראל מקס הבר ניומן, מייקל אוונס מנכ"ל מוזיאון ידידי ישראל ועוד דיפלומטים ואנשי עסקים. האירוע אף הועבר בשידור חי לקהל התומכים של ידידי המוזיאון, המונה כ-68 מיליון עוקבים בכל רחבי העולם.

מטרת ביקורו של ג'ימטאי היא הרחבת שיתוף הפעולה בין גואטמלה לישראל בתחומי הביטחון, בריאות, חקלאות ועוד. ג'ימטאי, המשתייך למפלגת הימין בגואטמלה הינו תומך ישראל מובהק. במהלך שהותו בארץ, נפגש ג'ימטאי עם הנשיא ריבלין והצהיר כי: "ישראל אינה רק ידידה אלא  ברית". עוד הוסיף כי בטחונה הלאומי של ישראל משמעותי מאוד לגואטמלה, ועל כן בתור המנהיג העומד בראשה הוא ימשיך להצביע למען ישראל בפורומים בינלאומיים ולבסס את מעמדה של ישראל, גם בקרב שאר מדינות מרכז אמריקה.

מוזיאון ידידי ישראל פועל למען חיזוק קשרי ישראל וגואטמלה, ועובד בצמוד עם שגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו, שהשפיע רבות על מעבר השגרירות לירושלים. המוזיאון מוקיר את תרומתה של גואטמלה למען תקומת המדינה, במיצג על ההצבעה באו"ם על תכנית החלוקה ב-כ"ט בנובמבר 1947. כמו כן בעקבות הצהרתו של הנשיא מוראלס על הכרתו בירושלים כבירת ישראל הוענק לו פרס ידיד ישראל, הניתן למנהיגים ברחבי העולם שהביעו את תמיכתם המובהקת במדינת ישראל ובציונות. כמו כן, המוזיאון קיים אירוע לציון יום העצמאות של גואטמלה שהתקיים לראשונה בבירה.

אלחנדרו ג'ימטאי, נשיא גוואטמלה: "אנו חייבים להכיר בזכותו של העם היהודי למדינה, במיוחד אחרי 3,500 שנה, במהלכה נאבקו על כך מה שהופך אותם לעם מדהים. הידידות בין גוואטמלה לישראל תימשך לנצח".

מייקל אוונס, מנכ"ל מוזיאון ידידי ישראל: "מוזיאון ידידי ישראל שם לו למטרה לחזק את קשריה של ישראל עם שאר המדינות, תוך קירוב ידידיה ברחבי העולם. כחלק מפעילות זו, המוזיאון מוקיר מנהיגים ברחבי העולם הודות להישגיהם ולתמיכתם במדינת ישראל והעם היהודי, כמו ידידנו הנשיא ג'יאמטי. המוזיאון הוא הארגון הפרו-ישראלי הגדול ביותר בעולם, המונה בימים אלו כ-67 מיליון תומכים ברחבי העולם, פועל רבות במסגרת המאבק באנטישמיות ובתנועת ה-BDS ושואף ליצור דור חדש של תומכי ישראל".

דני עטר, יו"ר קק"ל: "דווקא בעת הזאת שהאנטישמיות שוב מרימה את פניה המכוערות, מחמם את הלב לראות שיש ידידי ישראל אמיתיים. הנשיא הצהיר בפתח ביקורו כי ידידיה של ישראל הם ידידיו ואויבי ישראל הם אויביו. אנחנו מלאי הערכה, ביתנו תמיד פתוח בפניך ובפני בני עמך. קק"ל תשמח להושיט יד לעזרה בגידולי שדה, חממות חקלאיות וכלכלת מים עבור מדינת גואטמלה המאופיינת באקלים חם".

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון: ״הברית בין ישראל לגואטמלה היא ברית אמת. אנו מעריכים את האהבה למדינת ישראל ואת העובדה שאומה שלמה חוגגת את יום הקמת מדינת ישראל יחד איתנו. אנו מחויבים להעמיק את השותפות ארוכת השנים ולתרום מהידע והטכנולוגיה שלנו לפיתוח גואטמלה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]