הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה - 0404
הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה דוברות רכבת ישראל

הרכבת החשמלית החדשה של רכבת ישראל בנסיעת מבחן ראשונה

לצד ההתקדמות המשמעותית בהאצת פרויקט החישמול אל תחנות ת"א השלום וסבידור וכן אל התוואי הצפוני מתחנות אלה, נרשמה בימים האחרונים היסטוריה נוספת בפרויקט, עם ביצועה של נסיעת מבחן ראשונה של הרכבות החשמליות החדשות של רכבת ישראל, במפעל סימנס שבקרפלד (Krefeld), שבגרמניה. 
 
הקרונועים החשמליים החדשים אשר יהוו תוספת של 37 אחוזים למצבת הקרונות של הרכבת ויוסיפו 1,700 מקומות ישיבה. כל רכבת תורכב מ-4 עד 14 קרונות בהנעה עצמית חשמלית, ללא צורך בקטר.
 
הקרונועים החדשים יפעלו בקו המהיר לירושלים וכן בקווים הנוספים שיעברו הסבה לחשמל בעתיד הקרוב. הקרונות יתווספו לצי הרכבות החשמליות שכולל גם את הקטרים החשמליים החדשים והקרונות הדו-קומתיים המוכרים אשר הוסבו לחישמול על ידי רכבת ישראל.
 
לקרונועים החשמליים הספק של עד 8,046 כוחות סוס (6,000 קילוואט) ומשולבות בהם מערכות טכנולוגיות מתקדמות, אשר יאפשרו שירות משודרג לנוסעים, לצד בטיחות מתקדמת.

בין היתר, משולבת בהם מערכת אוטומטית המאפשרת תמונה בזמן אמת של מספר הנוסעים ברכבת, מערכת מידע חכמה לנוסע, המחוברת לפיקוד הרכבות הארצי ול-GPS ומציגה את מסלול התקדמות הרכבת והתחנות בדרך. כמו הרכבת מצויידת במערכת דיאגנוסטיקה חכמה המנטרת את מצב התחזוקה של הרכבת ומאפשרת גילוי ותיקון תקלות בזמן אמת.
 
הקרונועים החשמליים הראשונים צפויים להגיע לישראל בסוף שנת 2020 ולאחר מספר חודשים של בדיקות וניסויים, צפויים להיכנס לשירות במהלך שנת 2021.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]