חוקרי אבטחת מידע: מכשירי אייפון 11 פרו אוספים מידע על מיקום גם כשהוגדר להם שלא - 0404
חוקרי אבטחת מידע: מכשירי אייפון 11 פרו אוספים מידע על מיקום גם כשהוגדר להם שלא דוברות ESET ישראל

חוקרי אבטחת מידע: מכשירי אייפון 11 פרו אוספים מידע על מיקום גם כשהוגדר להם שלא

מכשירי אייפון 11 פרו החדשים, עוקבים אחר מיקום המשתמשים, אפילו אם הוגדר במכשיר אחרת. המערכת משדרת לאפל לסירוגין את פרטי המיקום של המשתמש גם כאשר כל היישומים ושירותי המערכת בטלפון מוגדרים שלא לשדר מידע על מיקום.

מדיניות הפרטיות של Apple מציינת כי, מדי פעם "המכשיר ישלח מיקום גיאוגרפי ל-Apple בסמוך לנקודות Wi-Fi חמות ומגדלי תקשורת סלולרית באופן מוצפן ואנונימי, שישמשו להרחבת מסד הנתונים המקושר לקהל באזור".

בריאן קרבס, חוקר אבטחת מידע מצא כי חלק משירותי המערכת של אייפון 11 פרו (וייתכן גם אייפון 11) אינם יכולים להיכבות על ידי המשתמשים, אפילו כשהם מכבים באופן ידני את כל שירותי המיקום במכשיר. לטענתו קיימות בעיות אפשריות בכל הקשור לפרטיות.

קרבס, ציין כי שלח לאפל כבר בנובמבר נתונים כיצד המכשיר עדיין מחפש גישה לנתוני מיקום, אפילו כשהאפליקציות ושירותי המערכת כוונו על "לעולם לא". לציין כי בכל הקשור לשיתוף מידע זה ושירותי המיקום עדיין היו פעילים.

חברת אפל מסרו בתגובה לחוקר: "איננו רואים השלכות של הנושא על דברים הקשורים באבטחת מידע. סמל שירותי המיקום מופיע כאשר פועלים ברקע שירותי מיקום שהמשתמש לא יכול לנטרל בעצמו".

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל: "אם הייתי משתמש באייפון 11 פרו של אפל הייתי מצפה, שכאשר אני מכבה את כל שירותי המיקום כולל שירותי המערכת באופן פרטני, לא ישודרו שום נתונים על המיקום שלי. יכול מאוד להיות שהטענה של אפל נכונה ומדובר באמת באיסוף מידע סטטיסטי שאינו מכיל מידע אישי שנועד לשפר את התאימות עם טכנולוגיות חדשות. אבל גם אם זה המקרה, אפל צריכה לשקף את הנושא בצורה ברורה יותר במדיניות הפרטיות שלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]