שר המשפטים סיים לראיין המועמדים לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. אוחנה: "בשבוע הבא אקבל החלטתי" - 0404
שר המשפטים סיים לראיין המועמדים לתפקיד מ

שר המשפטים סיים לראיין המועמדים לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. אוחנה: "בשבוע הבא אקבל החלטתי"

שר המשפטים אמיר אוחנה סיים לראיין את המועמדים לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. בפוסט שהעלה הערב (חמישי) בחשבון הפייסבוק שלו כתב השר אוחנה על החלטתו הקרובה בנושא.

כזכור, לאחר שהודיע השר אוחנה כי בכוונתו להחליט על ממלא מקום פרקליט המדינה, הודיע היועמ"ש מנדלבליט כי הוא זה שצריך להחליט על ממלא המקום ולא שר המשפטים אוחנה. מדברי מנדלבליט ניתן להבין כי במידה והשר אוחנה יסטה מעמדת היועמ"ש ללא "נימוק בעל משקל", כפי שכתב היועמ"ש, מנדלבליט עשוי לקבוע כי יש מניעה משפטית להוציא לפועל את המינוי ולסרב להגן עליו נגד עתירות אם יוגשו כאלה לבג"ץ.

השר אוחנה: "סיימתי לראיין את המועמדים לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה. המשנה ליועמ"ש רז נזרי הודיע לי, כפי שראיתי שכבר פורסם, כי איננו מעוניין בתפקיד. היום במהלך פגישתנו הודיעה לי פרקליטת מחוז תל אביב אושרה גז-איזנשטיין כי הן מסיבות מקצועיות והן מסיבות אישיות איננה יכולה למלא את התפקיד בעת הזו. הודיתי לאושרה על כנותה.

נותרתי עם שלושה מועמדים. כולם מוכשרים ומקצועיים. כולם בעלי ותק דומה בפרקליטות. כולם מנוסים מאוד, הרבה יותר מאנשים שמילאו את תפקיד פרקליט המדינה בעבר, הגם שמדובר במילוי מקום לתקופה מוגבלת. אקח את סוף השבוע לחשוב על כל ההיבטים.

בשבוע הבא איוועץ בנציב שירות המדינה וביועץ המשפטי לממשלה ואני מעריך שבסמוך לאחר מכן, עם או בלי פגישה נוספת עם המועמדים – אקבל את החלטתי, שבכל מקרה – קלה היא לא תהיה. מאחל סוף שבוע טוב ושבת שלום לכולכם!".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]