הפרלמנט הצרפתי החליט: שנאת ישראל היא אנטישמיות. שר החוץ: "צעד חשוב במאבק באנטישמיות" - 0404
הפרלמנט הצרפתי החליט: שנאת ישראל היא אנטישמיות. שר החוץ:

הפרלמנט הצרפתי החליט: שנאת ישראל היא אנטישמיות. שר החוץ: "צעד חשוב במאבק באנטישמיות"

הפרלמנט הצרפתי אישר היום (שלישי) הצעה שקובעת כי שנאת מדינת ישראל היא צורה של אנטישמיות. ההחלטה התקבלה ברוב של 154 בעד מול 72 נגד. ההחלטה בפרלמנט הצרפתי מאמצת את הגדרת IHRA לאנטישמיות.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: "תחת כסות של "ביקורת פוליטית" על מדינת ישראל, מופצים תכנים אנטישמיים, המרעילים את השיח ושוללים את זכות קיומה של ישראל כמדינה יהודית. אני מברך את הפרלמנט הצרפתי על ההחלטה החשובה שתסייע להילחם באנטישמיות הגואה גם בצרפת ובאירופה בכלל . אנחנו מצפים כמובן לראות גם צעדים מעשיים מממשלת צרפת כנגד גורמי bds ופעילים אנטישמיים המפיצים שנאה בצרפת כנגד ישראל והיהודים".

שר החוץ ישראל כ"ץ: "אני מברך על החלטת הפרלמנט הצרפתי לאמץ את הגדרת האנטישמיות של כח המשימה הבינ"ל להנצחת זכר השואה – IHRA. אימוץ ההחלטה מאשר את דברי הנשיא מקרון שקבע כי האנטיציונות הינה פניה החדשות של האנטישמיות. זהו צעד חשוב במאבק באנטישמיות, ואני קורא למדינות נוספות ללכת בעקבות צרפת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]