אוהדי בית"ר ירושלים זועמים על התנהלות המשטרה בבלומפילד: "מזל שהמשחק לא נגמר באסון, גועל נפש" - 0404
אוהדי בית

אוהדי בית"ר ירושלים זועמים על התנהלות המשטרה בבלומפילד: "מזל שהמשחק לא נגמר באסון, גועל נפש"

בית"ר ירושלים גברה בתחילת השבוע באצטדיון בלומפילד על הפועל ת"א 0:1 במשחק במסגרת המחזור ה-11 בליגת העל, אך אוהדיה (כ-7000 הגיעו למשחק) אשר הגיעו לאצטדיון, זעמו על כוחות המשטרה והאבטחה בעקבות האירועים ביציעים.

אחת האוהדות, שירן בן חמו, סיפרה על השתלשלות האירועים בתחילת המשחק: "אני עומדת איפשהו במעגלים החיצוניים של התור, רק אלוהים יודע מאיפה נכנסים לקראת הבידוק, מתחילים להיערם עוד ועוד אנשים אני כבר לא במעגל החיצוני, הפכתי למשהו באמצע כזה. דחיפות, לחץ, חום, אין אוויר, בסדר.. רגילים לזה פחות או יותר. פתאום, בלי שום התראה מוקדמת, בלי שום סיבה שתצדיק את המהלך, הגיעו לעברנו פרשים דוהרים כדי לפזר את התור. אתם מתארים לכם מה קורה באותו רגע? אף אחד לא יכל לברוח החוצה מהמעגל, אלא להיכנס ולהידחס פנימה לתוכו ואז הסיוט שלי התחיל.

בחיים! אבל בחיים שלי לא הרגשתי חסרת אונים כמו באותו רגע. אני נמחצתי כמעט למוות, לא היה לי במה להיאחז והגדר ברזל שכאילו עושה סוג של חציצה נפלה יחד איתי ועוד כמה אוהדים. דרכו עליי, נתלש לי שיער מהראש, אני כבר לא מדברת על הכאב העצום שהיה לי בגוף כי אני מחוצה על גדר ברזל, הגוף שלי נכנס לסטרס רציני, אפשר אפילו להגדיר את זה כהתקף חרדה. ברקע אני שומעת צעקות וקללות, שוטר שזיהה את המצוקה שלי הצליח למשוך אותי החוצה, אבל אני פשוט לא יכולתי לעמוד כי הרגליים שלי רעדו בטירוף.  מי שהיה מסביבי הבין שאני במצוקה. לא יכולתי לנשום. הרגשתי שאני עומדת להתעלף כל רגע.

בזמן הטירוף אני והחברים לא הצלחנו להישאר ביחד, פתאום הם קלטו אותי עם השוטר שהצמיד אותי לשוטרת נחמדה, יצאנו כמובן מהבלאגן ולאט ולאט התחלתי להסדיר נשימה ולהרגיע את הבכי והסטרס שהגוף שלי נכנס אליו. עכשיו אני שואלת כזה דבר, למה?! למה הכניסה למגרש במגרש שעבר שיפוץ לנוחיות, ואמור לספק חווית כדורגל לאוהד שמגיע והדברים מתנהלים בצורה כזאת מרושלמת וחסרת אחריות??? היו מסביבי ילדים שבכו ולא נהנו מהחוויה שלשמה הגיעו.

היו ילדים שנחנקו ואבות חסרי אונים שכל מה שהם רצו זה להיכנס בשלום. מה זה הביזיון הזה?! מה זו ההתנהלות הכושלת הזו של חברת האבטחה המשטרה וכל מי שידו בדבר? למה לא לפתוח כמות של שערים מרווחים ולתת אפשרות לתור מהיר יותר לנשים ואבות עם ילדים קטנים? למה אני צריכה לצאת מהבית בשעה 17:00, למצא סידור לבת שלי, לשנות סדרי עולם, להימחץ למוות ובסוף להיכנס למגרש בשעה 20:30 כי ההתנהלות שם הייתה פשוט ביזיון?!?!

אנחנו אוטוטו ב-2020, אני חושבת שעד היום היו מקרים כאלה ואחרים שהיו צריכים להשפיע על החלטות המשטרה וחברות האבטחה ולמנוע את הגועל נפש שהיה היום מחוץ למגרש. בקיצור, פשוט ביזיון! גועל נפש אחד גדול. מזל שזה נגמר ככה ולא באסון! אני מקווה שכל הילדים שהגיעו נכנסו בשלום והצליחו להנות אחריי שהצליחו להרוס להם את החוויה".

מנכ"ל בית"ר ירושלים מוני ברוש, יצר קשר בעקבות המקרה עם בן חמו, שאל לשלומה ואמר לה שהנושא יטופל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]