הליכוד לאחר פגישת נתניהו-גנץ: "כחול לבן ממשיכים לסרב לאחדות". כחול לבן: "נתניהו החליט - בחירות" - 0404
הליכוד לאחר פגישת נתניהו-גנץ:

הליכוד לאחר פגישת נתניהו-גנץ: "כחול לבן ממשיכים לסרב לאחדות". כחול לבן: "נתניהו החליט – בחירות"

לאחר כ-45 דקות בלבד, הסתיימה הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ. בליכוד תקפו את כחול לבן שלדבריהם "ממשיכים לסרב לממשלת אחדות" ובכחול לבן מיהרו להגיב ולהאשים את רה"מ נתניהו. נראה כי אין סיכוי להקמת ממשלת אחדות בזמן והקרוב וכי ישראל קרובה מתמיד לבחירות שלישיות תוך פחות משנה. 

מהליכוד נמסר: "כדי למנוע בחירות מיותרות ולהקים ממשלת אחדות, ראש הממשלה נתניהו הציע לעגן בחקיקה יצירתית את הסדר הרוטציה, שמונע מכל צד להפר אותו. למרות זאת וחרף ויתורים מרחיקי לכת, כחול לבן ממשיכים לסרב להקמת ממשלת אחדות בשל הוטו שהטיל יאיר לפיד נגד הקמת ממשלת אחדות".

מכחול לבן נמסר: "יו"ר הליכוד לא הביא שום הצעה חדשה התואמת את מצבו המשפטי ואת ההכרה בהפסד בבחירות, או שום הצעה חדשה בכלל. בפגישה אף סירב להתחייב על קווי יסוד לממשלה או כי ימנע מחתירה לחסינות אישית. בקיצור – נתניהו החליט בחירות. למרות זאת, נמשיך עד הרגע האחרון לנסות ולמצות כל סיכוי להקים ממשלה של שותפות ואחדות. מילים שככל הנראה זרות לנתניהו".

בליכוד הגיבו לתגובת כחול לבן וטענו כי רה"מ כלל לא התייחס לנושא החסינות במהלך השיחה ומדובר בתירוצים של גנץ במטרה למנוע ממשלת אחדות: "נושא קווי היסוד לא עלה בפגישה, לא הבלוק, וראש הממשלה נתניהו לא התייחס כלל לנושא החסינות – אלה תירוצים של גנץ כדי למנוע ממשלת אחדות, רק בגלל שיאיר לפיד לא מוכן לכך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]