וועדת האיתור שהמליצה בזמנו על מנדלבליט כיועמ״ש לא ידעה על ההקלטות. שפטל: ״אין סיכוי שהיתה ממליצה עליו״ - 0404
+
וועדת האיתור שהמליצה בזמנו על מנדלבליט כיועמ״ש לא ידעה על ההקלטות. שפטל: ״אין סיכוי שהיתה ממליצה עליו״ איציק הררי, דוברות הכנסת

וועדת האיתור שהמליצה בזמנו על מנדלבליט כיועמ״ש לא ידעה על ההקלטות. שפטל: ״אין סיכוי שהיתה ממליצה עליו״

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבל בזמנו את המלצת וועדת האיתור למינויוממזכיר הממשלה לתפקיד היועץ המשפטי שלה וזאת מבלי שחבריה ידעו או נחשפולהקלטות שלו מפרשת הרפז. חברי הוועדה לא שמעו את ההקלטות, לא הכירו את תוכנןוגם לא נחשפו לחקירותיו של מנדלבליט, ששינה גרסאות כמה וכמה פעמים, מאחר ולא ידעשהוקלט.

מנדלבליט, שיקר בחקירותיו, שמר מידע שהיה חשוב מאוד לחוקרים, הדליף מהדיוניםובשורה התחתונה שיבש את החקירה.

עו״ד יורם שפטל, שנחשף לחלק מחומרי ההקלטות המצויים בידי (ב.ג.) הבהיר: ״אין צל צילושל ספק שאם חברי וועדת האיתור היו נחשפים להקלטות ולתמלול חקירותיו של מנדלבליטאין סיכוי שהוועדה היתה ממליצה עליו״.

שפטל הוסיף וציין כי חברי הוועדה ככל הנראה לא נחשפו גם למכתבו של היועמ״ש לשעבריהודה ויינשטיין, שהטיל ספק בכשרותו של מנדלבליט להמשך תפקודו כמזכיר הממשלה: ״ויינשטיין התייחס לתפקידו של מנדלבליט כמזכיר הממשלה, קל וחומר כשמדובר ביועץמשפטי לממשלה. ב-100 אחוז מנדלבליט לא ראוי ולא היה צריך להתמנות לתפקיד״.

ביקשנו את תגובת משרד המשפטים בעניין, אך שם לא הגיבו עניינית ומספרו כי, ״דיוניוועדת האיתור אינם פומביים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com