יש שמדברים ויש שעושים | בנט עשה בשבועיים במשרד הביטחון מה שליברמן לא עשה יותר משנתיים - 0404
יש שמדברים ויש שעושים | בנט עשה בשבועיים במשרד הביטחון מה שליברמן לא עשה יותר משנתיים אריאל חרמוני, משרד הביטחון

יש שמדברים ויש שעושים | בנט עשה בשבועיים במשרד הביטחון מה שליברמן לא עשה יותר משנתיים

מעשים ולא דיבורים – זה מה שאוהב עם ישראל. זה מה שאוהבים כולם.

במשך שנתיים ו-24 שבועות ליברמן לא הותיר שום חותם במשרד הביטחון. ההיפך הוא הנכון, ליברמן ברח מהמשרד מיד לאחר שהחלו ההפגנות של תושבי הדרום לאחר מבול הטילים על ישראל. הוא ברח ונתן לאוייב החמאסי לחגוג עם כותרות שמי שהבטיח לחסל את הנייה, התפטר מתפקידו.

ליברמן לא פעל להתיישבות יהודית ביהודה ושומרון, לא פעל להריסת בתים ערביים בלתי חוקיים וחוץ מכותרות, לא עשה שום דבר מיוחד. זו עובדה.

שר הביטחון הנכנס, נפתלי בנט, נכנס לעבודה ומייד החל לספק מעשים. ללא שום דיבורים מיותרים, בלי עסקנות פוליטית ומבלי להתעסק בדברים אחרים. בנט, פעל ישירות בענייני ביטחון ונכנס למשרד בתקופה הכי רגישה שלו. הוא ביקש ללמוד… וקלט מהר מאוד. בכירים במערכת הביטחון סיפרו לחדשות 0404 לאחר כניסתו של בנט כי מדובר באיש מקצוע. באדם שמקשיב, שומע את כולם, לא מסתיר את רצונו ללמוד, אבל, ובעיקר, מקבל החלטות. מקבל החלטות במקום על פי החומרים שאסף ולא על פי גחמות פוליטיות או חששות של מאן דהוא.

כך קרה עם השוק הסיטונאי בחברון. בנט, החליט לאשר שכונה חדשה וקבע עובדות בשטח. לא כולם היו בדעתו. למעשה, הרוב התנגד. ע״פ גורמים ביטחוניים, בנט הוזהר שהערבים יעשו בלגאן ועדיף לשתוק ולא לבצע שום מהלך. בנט, קיבל החלטה למען ארץ ישראל ועם ישראל. הערבים לא עשו בלגאן וגם אם יעשו, היינו משתיקים אותם. זו תפיסתו.

״מי שמכיר את בנט יודע שהאיש פועל בצורה מאוד עניינית בכל הקשור בנושאים ביטחוניים. הוא לא ישאיר ליד המקרה לטפל באירועים מסוכנים. כך היה עם המנהרות. הוא היה הראשון לזהות, לרדת לשטח ולהאבק בעניין. זה חסך חיי אדם״, אמר גורם ביטחוני לחדשות 0404. אגב, הדברים קיבלו ביטוי וחיזוק גם בדו״ח מבקר המדינה.

בנט, מיהר להחליט בעניין אי החזרת גופות מחבלים. משפחת גולדין פנתה בעניין לראש הממשלה. נתניהו הורה לבחון את הנושא ובנט מייד קיבל החלטה.

אצל בנט השיטה ברורה: המחבלים ירימו ראש – הם יקבלו מכה קשה. יותר קשה מזו שקיבלו עד היום. העזתים, לעומתם, על פי תפיסתו, יכולים לקבל שטח גדול יותר לדייג ואפשרויות כלכליות נוספות. מולם, אין לו מלחמה. שיטת המקל והגזר – יתנו שקט, יקבלו שקט וכלכלה. לא יתנו, יחטפו. וחזק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]