יוסי דגן בכנס האיחוד האירופי באיטליה: "איך יהודי יכול להיות כובש ביהודה?" - 0404
יוסי דגן בכנס האיחוד האירופי באיטליה: המועצה האזורית שומרון

יוסי דגן בכנס האיחוד האירופי באיטליה: "איך יהודי יכול להיות כובש ביהודה?"

התנגדות עזה בקרב חברי הפרלמנט האירופי לפסיקת בית הדין הגבוה של האיחוד האירופי בעד סימון מוצרים מההתייישבות ביו"ש.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, נאם השבוע בפני חברי פרלמנט אירופי, בכנס של הפרלמנט האירופי שהתקיים במילאנו שבאיטליה.

ראש מועצת שומרון שנשא את הנאום המרכזי בכנס, נועד לפגישות עם חברי פרלמנט אירופי וגם עם גורמים בכירים בממשל חבל לומברדיה שבצפון איטליה במילאנו ובממשל האיטלקי, התבקש לשאת דברים במקום לאור הפסיקה המקוממת של האיחוד האירופי.

במסגרת הנאום סקר דגן את הקשר של עם ישראל לארץ ישראל ובפרט לירושלים יהודה ושומרון ואמר: "אין עם שיש לו קשר למולדתו יותר מעם ישראל" והוסיף: "איך יהודי יכול להיות כובש ביהודה? זו צביעות. בסופו של דבר, אותם ארגונים המכנים את עצמם ארגוני זכויות אדם, ומפלגות השמאל הקיצוני באירופה שרוממו את השלום והדו קיום בפיהם, מנסים להחרים דווקא את האיזורים בהם יהודים וערבים עובדים זה לצד זה".

רבים מחברי הפרלמנט הסכימו עם ראש מועצת שומרון, דיברו על כך שהם מתנגדים בצורה חריפה לסימון המוצרים, ורואים בכך צביעות והבטיחו לפעול יחד עם מועצה אזורית שומרון בפרלמנט האירופי כדי לסכל את נסיונות החרם ולבטל את ההחלטה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]