180 יחידות תחת ביקורת ואפליקציה ייעודית: הסתיים שבוע מסדר פורום מטכ"ל במחנות צה"ל - 0404
צילום: דובר צה"ל

180 יחידות תחת ביקורת ואפליקציה ייעודית: הסתיים שבוע מסדר פורום מטכ"ל במחנות צה"ל

עם צוות של 12 אלופים, 36 תתי-אלופים ועשרות אלופי-משנה וסגני-אלופים שערכו ביקורת נוקבת, מסדר ראש המטה הכללי שנערך בבסיסי צה"ל הסתיים היום (חמישי). המסדר כלל סדרת ביקורות המהוות את שיאו של תהליך מוכנות מקיף הנפרס על פני כחצי שנה, בהובלת אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

במסגרת התהליך, התקיימה התארגנות מטכ"לית רחבה בה צוותי ביקורת הטרוגניים סיירו במחנות צה"ל מהדרום ועד לצפון. בכל צוות בדיקה, חברו אלוף ושלושה קצינים בדרגת תת-אלוף, שנבחרו להוביל את המשימה מכל זרועות ואגפי צה"ל. כל צוות ערך ביקורת ביחידות שאינן תחת פיקודו, על-מנת לשמור על אובייקטיביות מרבית.

דובר צה"ל

התהליך החל ביוני 2019 בשיתוף כלל הפיקודים. כל פיקוד, נערך באמצעות פקודות מסודרות ואל מול גורמי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה שהנחו, תדרכו, וערכו פורמטים ועזרים אחידים לשימוש בעת הביקורות. הפיקודים ערכו ביקורות מקדימות ומחמירות, שבסופן יושמו שינויים בשטח.

לטובת הביקורת פותחה אפליקציה ייעודית בה הזינו המבקרים את ציוני הביקורת בזמן אמת. הנתונים נאספו בחמ"ל ייעודי שהוקם במטרה לשקף תמונת מצב. המשוב התחלק לחמישה פרמטרים ובציונים הנעים בין 1 ל-10.

במסגרת הביקורת בכל מחנה התבצעה שיחת חתך עם חיילים ועם מפקדים. בין הנושאים שעלו: תחושות החיילים ביחס לשירות בבסיס, פערים בנושאי נראות חזות, משקיות, בטיחות ואבטחה, ובחינת יזמות וחדשנות בבסיס בדגש על תחומי מחזור ואקולוגיה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בשיפור התשתיות והנראות של המחנות והמוצבים ברחבי הארץ כחלק חשוב ומשפיע על שגרת היום-יום וכן ככזה התורם ישירות לחיזוק הכשירות ועל כן פועל רבות בכדי לשמר ולשפר אותו".

דובר צה"ל

שבוע מסדר הרמטכ"ל בנתונים:

במהלך המסדרים ברחבי הארץ נאספו עשרות טונות של פסולת.

במסגרת הביקורת נדגמו כ-180 יחידות ברחבי הארץ.

כ-12 אלופים סיירו ביחידות במסגרת המסדר כחלק מצוותים שכללו 36 תתי-אלופים ועשרות אלופי-משנה וסגני-אלופים.

במסגרת ההערכות נרתמו למשימה כ-1,080 חובקים לפינוי אשפה והוקצו 1,600 הטמנות באתרי הטמנת פסולת אזרחיים.

למשימות הבינוי הוקצו 200 כלי ציוד מכני הנדסי וחוליות ייעודיות לשיפור תשתיות הכרחיות לחיילים ביחידות.

במהלך שבוע המסדר בוצעו שיחות חתך עם למעלה מ-3,500 חיילים, למעשה מדובר בשיחת החתך הגדולה ביותר בתולדות צה"ל.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]