הממשלה תאשר סיוע תקציבי למרכיבי הביטחון במועצת יש"ע. נתניהו לראשי הרשויות: "ממשיכים לעבות את ההתיישבות" - 0404
הממשלה תאשר סיוע תקציבי למרכיבי הביטחון במועצת יש קובי גדעון, לע"מ

הממשלה תאשר סיוע תקציבי למרכיבי הביטחון במועצת יש"ע. נתניהו לראשי הרשויות: "ממשיכים לעבות את ההתיישבות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם ראשי מועצת יש"ע, בלשכת רה"מ בירושלים. הממשלה תאשר ביום ראשון הקרוב, סיוע תקציבי בסך 40 מיליון ש"ח לתקצוב מרכיבי ביטחון והצלה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

ראש הממשלה בישר בפגישה לראשי הרשויות על החלטתו: "זהו יום של שתי בשורות. קודם כל, הרסנו את הבתים של הרוצחים השפלים של דביר שורק ז"ל. קודם כל לפגוע באלה שפוגעים בנו. שנית, אנחנו ממשיכים לעבות את ההתיישבות ולעזור לה. הם לא יעקרו אותנו מכאן".

בהמשך להחלטות קודמות, יועבר מענק ביטחוני חד פעמי בהיקף של 34.5 מיליון ש"ח כתקציב תוספתי ייעודי במסגרת הקריטריונים שנקבעו. כמו כן, יועבר תקציב ייעודי לתגבור תחנות הזנקה של עזרה ראשונה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בסך 5.5 מלש"ח. 
בהחלטה נוספת שתעלה לאישור השרים יוחלט על העברה של 3.6 מלש"ח לטובת המשך הפעלת מרכזי החוסן ביהודה ושומרון.

מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ: "ביום ראשון תאושר החלטת הממשלה לפיה יוקצו 34.5 מיליון לצרכי הביטחון של היישובים ביהודה ושומרון. בנוסף לכך, יוקצו 5.5 מיליון שקלים לטובת מד"א ביהודה ושומרון, וכן עוד כ-4 מיליון שקלים נוספים עבור מרכזי החוסן ביהודה ושומרון, במסגרת ההתמודדות הלא פשוטה והיומיומית שהם שמתמודדים איתה ובמסגרת הגידול ביהודה ושומרון".

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני: "אני רוצה להודות לך. אתה שוב פעם מוכיח את הנאמנות שלך, את הנחישות שלך ואת ההתמדה שלך בפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן. אני רוצה גם להודות למנכ"ל משרדך על העזרה בקידום הכספים לצרכי הביטחון ומרכזי החוסן, וגם למד"א. אנחנו סומכים עליך, אנחנו מודים לך על העזרה שלך בתחום ההתיישבות, ומחזקים את ידיך".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]