״יגמרו ויהרסו אותך״, ״שמור על עצמך״ - מה שאני עובר בפרשת ״הקלטות מנדלבליט״ | בועז גולן - 0404
״יגמרו ויהרסו אותך״, ״שמור על עצמך״ – מה שאני עובר בפרשת ״הקלטות מנדלבליט״ | בועז גולן 0404

״יגמרו ויהרסו אותך״, ״שמור על עצמך״ – מה שאני עובר בפרשת ״הקלטות מנדלבליט״ | בועז גולן

מי שרוצה להבין עד כמה רבים מאזרחי ישראל אינם נותנים מבטחם ואמונם במערכת אכיפת החוק, לא צריך הפגנות גדולות, כמו זו שהתקיימה בשלישי ברחבת מוזיאון תל אביב. הוא יכול פשוט לגלוש ברשת החברתית ולקרוא תגובות רבות הנכתבות עליי ומזהירות אותי מפני אותה מערכת. לא יאמן.

הסלולר הפרטי שלי מפוצץ בהודעות שצריכות להבהיר למערכת אכיפת החוק מה חושב עליה הציבור בישראל. בין השאר כתבו לי בהודעות וואטסאפ וגם בהודעות פרטיות ותגובות פומביות ברשת החברתית: ״בועז, תזהר, יגמרו אותך״, ״יהרסו אותך״, ״יהרסו את המשפחה שלך״, ״ברגע אחד יורידו אותך״. עוד כתבו לי: ״שמור על עצמך״, ״הבט תמיד לאחור״, ״בשנייה אחת יעלימו אותך״.

קיבלתי כמות אדירה של הודעות דומות בסגנון דומה והדבר מלמד עד כמה חוששים בציבור הרחב מתפירות תיקים כדי להשתיק, לנטרל, להפחית רעשי רקע.

למען האמת, אני לא חושש כלל. אני סבור שהמערכת המשפטית ברובה עושה עבודתה נאמנה. הרי כולנו, בסופו של דבר, נפנה לאותה המערכת אם נזקק לה בתביעת דיבה, נזיקין, תלונה על ביריונות או סכסוך שכנים, תאונת דרכים ועוד ועוד. כולנו משתמשים במערכת המסייעת לנו להתמודד עם אתגרי החיים.

למרות זאת, קשה לי להתעלם ממבול ההודעות שאני מקבל. מכמות מפחידה של הודעות מפחידות מצד אזרחים מפוחדים. זו עובדה. חלק מהפונים הם חברים, חלקם עיתונאים מוכרים וחלק אחר הוא עמך ישראל וכאלה שהשיגו את מס׳ הסלולר שלי וביקשו לשלוח הודעות חיזוק ו… אזהרה. פשוט מדהים.

סיפרתי בשידור חי בערוץ 20 לידידי עו״ד יורם שפטל, שאני מקבל מבול של הודעות על החשש שינסו לפגוע בי. אמרתי לעו״ד שפטל שאני לא חושש. עו״ד שפטל מייד ענה ופסק כי אני… צריך לחשוש.

כך או אחרת, אבהיר ואציין כי בחרתי לעסוק בתקשורת, בין השאר כי זכות הציבור לדעת. אאבק על האמת, אפרסם את אשר נדרש וניתן לפרסם. אינני חושש מאף אחד. חד וחלק!

(בתמונות: אמש, עובר על חלק מהחומרים במשרדו של עו״ד יורם שפטל).

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]