אדלשטיין הודיע על חידוש המו"מ להקמת ממשלה. כחול לבן: "מברכים על כל דיאלוג שיקדם ממשלת אחדות בהובלתנו" - 0404
אדלשטיין הודיע על חידוש המו דוברות הכנסת

אדלשטיין הודיע על חידוש המו"מ להקמת ממשלה. כחול לבן: "מברכים על כל דיאלוג שיקדם ממשלת אחדות בהובלתנו"

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הודיע בהצהרה לתקשורת הערב (רביעי), כי הוא מתניע מחדש את המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות רחבה ועוד הערב ייפגש בנפרד עם צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן. 

פגישתו עם צוות המו"מ של כחול לבן תערך בשעה 17:00 ופגישתו עם צוות המו"מ של הליכוד תערך בשעה 18:00.

אדלשטיין: "אזרחי ישראל. לפני כשבוע המנדט להרכבת הממשלה עבר לכנסת. עבר, כשהוא שחוק, חבוט ומלווה בתחושות כעס ותסכול ציבורי עצום. הזמן עובר ונדמה שכולם כבר ויתרו, וחזרנו – מהר מדי לסיסמאות וחישובי בחירות.

כולם מבינים: ישראל מצויה בעיצומו של מצב חירום שלטוני שעלול להביא לקריסה כלכלית וחברתית. זו אכן אזעקת אמת. זהו רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית. לא יהיה עוד רגע אחר. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות. בין התחברות לכמיהת הציבור – כל הציבור – לבין משבר אמון קולוסאלי. זהו הרגע שצריך להגיד : enough is enough.

לכן, פניתי היום לשני ראשי המפלגות הגדולות ובקשתי מהם להורות לצוותי המו"מ להיפגש איתי, כאן, עוד הערב, בלשכתי. להתכנס לניסיון אחרון להקים ממשלה ולמנוע בחירות נוספות. אני שמח להודיע לכם כי פנייתי נענתה בחיוב מצד שני המנהיגים ועוד הערב יחל הניסיון להחזיר את השפיות לישראל".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "אנו מברכים על יוזמתו של יו"ר הכנסת כמו גם על כל דיאלוג שיוכל לקדם ממשלת אחדות רחבה בהובלת כחול לבן ביחד עם הליכוד, אשר תתבסס על קווי יסוד משותפים. יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, הנחה את צוות המשא ומתן, בראשות ד"ר יורם טורבוביץ ומר שלום שלמה לעשות כל מאמץ כדי למנוע בחירות שלישיות מיותרות ויקרות ולהיוועד עם יו"ר הכנסת עוד היום במטרה לדון בכך".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]