אלאור אזריה על סקר החיילים: ״מכיר את זה מחיילים - עצוב שהם חוששים לפעול בעת סכנה״ - 0404
אלאור אזריה על סקר החיילים: ״מכיר את זה מחיילים – עצוב שהם חוששים לפעול בעת סכנה״ ערוץ 20

אלאור אזריה על סקר החיילים: ״מכיר את זה מחיילים – עצוב שהם חוששים לפעול בעת סכנה״

אלאור אזריה, לשעבר לוחם חטיבת כפיר, שהורשע לאחר שחיסל מחבל שנוטרל קודם לכן בחברון, התייחס לסקר בקרב חיילים שביצע ״המכון הישראלי לדמוקרטיה״ וקבע כי 52 אחוז מהחיילים סבורים שלא צריך להעמיד לדין חייל שירה במחבל מנוטרל.

על פי הסקר, כמעט מחצית מהחיילים סבורים שטוהר הנשק פוגע ביכולת צה״ל לבצע משימות ו-34 אחוזים (לא מעט) טוענים שמערכת הערכים המנחה את הפיקוד הבכיר של צה״ל רחוקה ממערכת הערכים המקובלת על רוב הציבור בארצנו.

אלאור אזריה בתגובה ראשונה לחדשות 0404: ״האמת היא שהסקרים הם פחות בשבילי. אני מכיר את זה מחיילים שמדברים איתי והורים של חיילים שמגיעים למקום עבודתי ואני שומע מהם על החששות של הילדים שלהם שמפחדים לפעול בשעת סכנה. זה דבר עצוב מאוד״.

אזריה הוסיף: ״כידוע, בתור לוחם אתה צריך שהראש שלך יהיה עסוק אך ורק במשימה שלך שהיא להגן על המדינה שלך, על אחייך לנשק ועל עם ישראל היקר. עצוב מאוד שהעוול, עיוות הדין והסבל שנעשה לי ולמשפחתי על לא עוול בכפי (כי כן פעלתי כמו שצריך וכפי שהוכשרתי בתור לוחם להגיב שיש סכנה מיידית או ממשית) משפיע על החייל בשטח וגורם לכך שהוא מסכן את חייו כתוצאה מפחד שלא יקבל גיבוי המגיע לו והסתבכות משפטית.

כמו שאמרתי הסקרים פחות בשבילי כי אני באמת יודע את זה ושומע את הדברים מחיילים והוריהם ביום יום. הסקרים האלה צריכים להרתיע את אלה שמאמינים שהעוול ועיוות הדין שנעשה לי לא משפיע על החייל בשטח״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]