ליברמן: ״לא נצטרף לא לממשלת ימין צרה ולא לממשלת מיעוט - אנחנו בדרך לבחירות״ - 0404
ליברמן: ״לא נצטרף לא לממשלת ימין צרה ולא לממשלת מיעוט – אנחנו בדרך לבחירות״

ליברמן: ״לא נצטרף לא לממשלת ימין צרה ולא לממשלת מיעוט – אנחנו בדרך לבחירות״

יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מסר הצהרה לגבי אי ההצלחה להקים ממשלת אחדות ואמר כי גם הליכוד וגם כחול-לבן אשמות בכך.

ליברמן: ״אני רוצה לדבר בשם ההגיון וההגינות. עשיתי כל מאמץ, הפכת כל אבן על מנת להגיע לממשלת אחדות לאומית ליברלית בדיוק כמו שהבטחנו לבוחר. עשינו עבודה שקטה בצורה מכובדת וסולידית. השתדלתי שלא להגרר למבול השמצות ושקרים בתקשורת וברשתות החברתיות. גם הפיתויים ששמו בפנינו – פיתויים גדולים מאוד ממלא מקום ראש הממשלה ורוטציה בשנה האחרונה… אנחנו לא מוכרים עקרונות בשביל כסאות, גם לכסא הכי גבוה ומרופד בכיתה״.

ליברמן הוסיף: ״הלכנו על אחדות וליברליות וזה למעשה היה קרוב מאוד. כל מה שהפריד – ויכוח אישי פרסונלי. לא היה פער משמעותי. אם נתגלגל לבחירות זה רק בגלל העדר מנהיגות. גנץ לא קיבל את מתווה הנשיא ונתניהו לא הסכים להפרד מהגוש החרדי-משיחיסטי״.

אין שום אופציה אחרת, אלא ממשלת אחדות וכשאני שואל למה לא הקמנו ממשלת אחדות-ליברלרית. נתניהו משעבד את כל תנועת הליכוד לטובתן של מפלגות חרדיות ואם אתם שואלים אותי מי אשם במצב הזה – שתי המפלגות יחד – גם כחול-לבן וגם הליכוד. זה היה משחק האשמות, בלי נכונות לקבל החלטות קשות ודרמטיות. גם נתניהו שבכל דרך ניסה למשוך זמן ולמרוח וקודם כל לשמור על הגוש החרדי וגם גנץ שמעולם לא קיבל את מתווה הנשיא וגם חלק גדול מהזמן גם כחול-לבן שמרו משחק כפול והציעו לחרדים הצעות מרחיקות לכת״.

ליברמן הוסיף: מבחינתי, שניהם אשמים. הגיע הזמן לקרוא לדברים בשמם המלא. אני לא מסכים עם הנשיא – הרשימה המשותפת היא ״גיס חמישי״ – לא צריך להסתיר את זה״. ליברמן הוסיף וטען כי גם המפלגות החרדיות אינן ציוניות.

״היה ברור שלא נלך לקואליציה שנתמכת ע״י הרשימה המשותפת. שמרנו על ערפל קרב כדי לשמור על מנוף לחץ על נתניהו, אבל זה לא הצליח״, אמר ליברמן והבהיר כי הוא פוסל לחלוטין שת״פ עם המפלגה הערבית המשותפת״.

ליברמן הוסיף ואמר: ״אני חסיד גדול של הבחירה הישירה ולצערי אי אפשר לשנות כללי משחק תוך כדי משחק וזה לא רלוונטי לבחירות האלה. אנחנו בדרך הבטוחה לבחירות נוספות״.

ליברמן סיכם ואמר: ״לא נצטרף לא לממשלת ימין צרה ולא לממשלת מיעוט״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]