שר הכלכלה ליו"ר מועצת יש"ע: אקדם סיוע כלכלי לכל מי שייפגע מפס"ד של האיחוד האירופי - 0404
שר הכלכלה ליו דוברות משרד הכלכלה

שר הכלכלה ליו"ר מועצת יש"ע: אקדם סיוע כלכלי לכל מי שייפגע מפס"ד של האיחוד האירופי

שר הכלכלה, אלי כהן, שלח אמש (שלישי) מכתב ליו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, בו הוא מכריז כי משרד הכלכלה ייתן סיוע כלכלי לכל תושב ישראלי אשר ייפגע מסימון המוצרים באירופה.

לאחרונה פסק בית הדין של האיחוד האירופי כי כל המוצרים המיוצאים לאיחוד האירופי המיוצרים ביהודה, שומרון, בקעת הירדן, מזרח ירושלים ורמת הגולן חייבים לשאת סימון ברור כי מקורם באזורים אלו. לפסיקת בית הדין עשויה להיות השלכות כלכליות שליליות על תעשיית המזון והחקלאות הממוקמת באזורים אלו, ובמועצת יש"ע תקפו בזמנו את ההחלטה וטענו כי: "זוהי החלטה צבועה, הנובעת מאנטישמיות מהזן הנחות ביותר ואנו מגנים אותה בכל תוקף".

שר הכלכלה אלי כהן: "הפסיקה הפחדנית והגזענית של האיחוד האירופי לסימון מוצרים שיוצרו על ידי יהודים ביהודה ושומרון מסמנת רף חדש של צביעות ופוגעת בסיכוי לדו קיום, אך היא לא תפגע באף יצואן ישראלי. אנו נפצה כל יצואן, ככל שייפגע מהפסיקה המעוותת הזו. נמשיך לפעול לטובת התעשייה הישראלית בכלל וביו"ש בפרט".

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני: "אנחנו לא נכנע לאיומים האירופאים. אני מודה לשר אלי כהן על הירתמותו למען ההתיישבות בשיפוי בעלי עסקים וחקלאים תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן במקרה של נזק. אנו נמשיך לגדל, לייצר ולשווק בכל רחבי העולם".

דוברות משרד הכלכלה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]