ריבלין לנתניהו: "מגנה בתוקף את הצגת כלל הח"כים הערביים כ"איום" קיומי על המדינה" - 0404
ריבלין לנתניהו: מארק ניימן, לע"מ

ריבלין לנתניהו: "מגנה בתוקף את הצגת כלל הח"כים הערביים כ"איום" קיומי על המדינה"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נפגש הערב (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר יריב לוין והשר זאב אלקין. הפגישה התקיימה בבית הנשיא ועסקה בניסיונות להקמת ממשלת אחדות לפני תום המנדט של גנץ להרכבת ממשלה.

מאוחר יותר הערב ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ.

מבית הנשיא נמסר כי: "הנשיא ביקש להביע מחאה חריפה כלפי הדברים הנשמעים בימים האחרונים כנגד חברי הכנסת הערבים והציבור הערבי. הנשיא סבור כי הקריאות הנשמעות מפעם לפעם על ידי חברי הכנסת הערבים כלפי החברה הישראלית ובפרט כלפי חיילי צה"ל חמורות, מזעזעות ובלתי מתקבלות על הדעת וכי הוא אומר להם את הדברים ישירות ובפומבי.

עם זאת הבהיר הנשיא כי הוא מגנה בכל תוקף את הצגת כלל נבחרי הציבור הערביים כ"איום" קיומי על מדינת ישראל או כ"גיס חמישי". הנשיא אמר כי אנו החיים כריבונים בארצנו, במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, חייבים להבטיח שוויון זכויות ושיח מכבד וענייני מול אזרחי ישראל כולם".

בתוך כך הוסיף הנשיא כי פסילת ציבורים שלמים הפכה תופעה שאינה מדלגת על אף חלק באוכלוסייה והוסיף כי יש להעלות על נס את דבריו של חבר הכנסת גפני שדיבר היום בוועדת הכספים על השותפות רבת השנים עם חברי הכנסת הערבים. "האמירות שנשמעות כלפי הציבור הערבי והחרדי וכלפי נציגיהם בכנסת, חותרות תחת עצם הלגיטימיות של ציבורים אלה במדינת ישראל, מעמיקות את הקרע הקיים ממילא ואני דורש מכל מי שמדינת ישראל יקרה לליבו, להפסיק אחת ולתמיד עם אמירות מכוערות אלה. אסור להגיע למצב שתוצאות הבחירות יובילו לכך שקהילות נהדרות שהן בשר מבשרה של המדינה, יחושו שוב ושוב כי הלגיטימציה שלהן מחוללת", אמר הנשיא.

מארק ניימן, לע"מ

מארק ניימן, לע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]