המשטרה על אירוע הירי בטקה: ״אין כל קשר בין מוצאו של המנוח לבין תוצאותיו הקשות של האירוע הטראגי״ - 0404
המשטרה על אירוע הירי בטקה: ״אין כל קשר בין מוצאו של המנוח לבין תוצאותיו הקשות של האירוע הטראגי״ תום אברמסון, 0404

המשטרה על אירוע הירי בטקה: ״אין כל קשר בין מוצאו של המנוח לבין תוצאותיו הקשות של האירוע הטראגי״

משטרת ישראל התייחסה להחלטה להאשים בכפוף לשימוע את השוטר שירה בסלומון טקה בגרימת מוות ברשלנות וציינה כי עד שיוכח אחרת, לשוטר עומדת חזקת החפות.

מהמשטרה נמסר: ״עם קבלת ממצאי החקירה במשטרה ייבחנו כלל החומרים כמקובל. נציין כי מאז האירוע שהתרחש בקריית חיים ביום 30.06.2019, שוהה השוטר בחופשה כפויה ומזה מספר חודשים הוא מאויים ושמו אסור בפרסום. מחובתנו לזכור כי לכל אזרח ולכל שוטר עומדת חזקת החפות, עד שיוכח אחרת בדין גם באירוע מצער וטראגי זה.

כפי שהבהרנו: אין כל קשר בין מוצאו של המנוח לבין תוצאותיו הקשות של האירוע הטראגי והחריג שחייב בדיקה מעמיקה ע"י מח"ש, כפי שאמנם נעשה.

נציין כי הקשר שמשטרת ישראל בונה ומטפחת בשנים האחרונות עם קהילת יוצאי אתיופיה במגוון צעדים ותהליכים המתבצעים בתוך הארגון ומחוצה לו הוא משמעותי, חשוב וחיוני ואנו נמשיך במאמצים לקדם תהליך מרכזי וחשוב של שיתוף פעולה ושיח משותף בין הקהילה לבין המשטרה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]