הזדמנות פז לליברמן להפוך ברגע ליקיר הימין - 0404
הזדמנות פז לליברמן להפוך ברגע ליקיר הימין

הזדמנות פז לליברמן להפוך ברגע ליקיר הימין

מי שהביא אותנו למצב ההזוי של בחירות פעם אחר פעם והקים עליו לא מעט ממצביעי הימין, יכול ברגע אחד לחזור ולהיות חלק מרכזי ומוערך בצד הימני של המפה הפוליטית בישראל – הצד של רוב העם.

אביגדור ליברמן נמצא כעת בצומת דרכים. הוא מדבר על ממשלת אחדות ולא רוצה להקלע לבחירות שלישיות (שם הוא עלול להתרסק) ומול שתי האופציות הראשונות עומדת לו האפשרות הטובה ביותר לשוב הביתה – לימין, ולהקים יחד עם נתניהו ובלוק הימין ממשלה יציבה וחזקה – כזו שרוב העם רוצה לראותה, כולל מצביעיו של ליברמן עצמו.

ליברמן, קיבל ברגע אחד את הסולם עם המדרגות היציבות והעבות לרדת מהעץ. הכרזת ארה״ב אמש בעניין ההכרה בשטחי יהודה ושומרון וההודעה כי מפעל ההתנחלויות חוקי, היא מתנה שאסור לוותר עליה. בלוח הזמנים הצפוף – כל עוד טראמפ מכהן בתפקידו ולא יומלך אחר על פניו שישנה שוב את הכללים, צריכה ממשלת ימין לסגור את הסיפור סופית, לבצע סיפוח מלא ולהחיל ריבונות על כל האזור. ליברמן, הוא כעת המכשול היחידי בין המהלך ההיסטורי הזה למציאות שתביא אותנו לאבד את הסיכוי הבודד בדור הנוכחי ואולי בכלל.

ליברמן, שמנסה להשיג התקדמות בנושאי דת – גיוס חרדים, גיור ומרכולים, בהחלט יכול להמתין עם דרישותיו להמשך הקדנציה. כעת, בפני ישראל אפשרות להשיג יעד דרמטי שישנה את המציאות המדינית והביטחונית בישראל, בדיוק כפי שליברמן רואה אותה ו/או לפחות כך מספר לנו משך שנים.

המצב החדש הזה, יחד עם המצב הביטחוני הקשה והעובדה שליברמן גם יוכל לקבל (רק בממשלת ימין) את תיק הביטחון לידיו, יצרו עבורו עמדת זינוק נפלאה לחזרה לעניינים ובגדול.

ליברמן, יודע היטב שבממשלת אחדות (קשה לראות שאחת כזאת תקום או שתחזיק מעמד גם אם תקום) אין לו שום סיכוי לקבל את תיק הביטחון, לא תיק החוץ ולא שום תיק מרכזי וכלל לא בטוח שהוא יצורף אליה.

מבחינת ליברמן, ובמיוחד לאחר הסוכריה שחילק דונלד טראמפ, הוא כבר לא צריך סולם. הוא פשוט צריך להודיע שיש סדרי עדיפויות והבחירה שלו קלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]