פוליטיזציה באקדמיה - הרצאת חובה של ארגון שמאל קיצוני לסטודנטים ברפואה בטכניון - 0404
פוליטיזציה באקדמיה – הרצאת חובה של ארגון שמאל קיצוני לסטודנטים ברפואה בטכניון neatoday

פוליטיזציה באקדמיה – הרצאת חובה של ארגון שמאל קיצוני לסטודנטים ברפואה בטכניון

ארגון "רופאים לזכויות אדם" יעביר היום (ג') שלוש הרצאות במסגרת "תכנית לימודי מבואות במערכת האינטגרטיבי" של הפקולטה לרפואה – כך חשף אמש כתב 0404 הלל ביטון רוזן בתכנית ״האולפן הפתוח״ עם בועז גולן בערוץ 20.

לסטודנטים נאמר מטעם ההנהלה, כי הנוכחות בקורס היא חובה, והיעדרות מהרצאה תחשב כחלק מהיעדרות הכללית מהשיעורים. הסטודנטים יאלצו לשמוע מפי ראשי הארגון הקיצוני ביניהם יהיו ענת לטוין מנהלת "מחלקת כלואים", הדס זיו מנהלת "תחום האתיקה והחינוך", ד"ר זואי גוטצייט "מנהלת מח' חסרי המעמד" ומנכ"ל הארגון רן גולשטיין בשורה של נושאים שנויים במחלוקת.

לאחר פרסום המקרה על ידי תא אם תרצו בטכניון ובעקבות פניות של סטודנטים רבים מהפקולטה שלחו פעילי "אם תרצו" מכתב לדיקן הפקולטה פרופ' אילון אייזנברג ובו הזכירו לדיקן כי ארגון "רופאים למען זכויות אדם" איננו ארגון א-פוליטי אשר עוסק אך ורק בענייני רפואה, מדובר בארגון פוליטי, קיצוני ובעל דעות שמאל אנטי-ציוניות מובהקות. ראשיו תומכים בגלוי בתנועה החרם (BDS) נגד ישראל, ואשר הוא בעצמו כארגון עוסק בדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל.

בתוך כך הוסיפו הסטודנטים כי על המוסד לבטל את ההרצאות המדוברות ובמידה ולא יבוטל, על המוסד לקיים לכל הפחות כנס מקביל המציג את העמדות האחרות בנושאים שעל סדר היום. אם לא יעשה כך, הרי שתיווצר בעצם אפליה אקדמית ומחשבתית וחריגה משמעותית מהחלטות מל"ג בנושא פוליטיזציה באקדמיה. במכתב נכתב כי במעשים של הפקולטה לרפואה יש הפרה של המוסד את החלטת המל"ג מ-2011 (ישיבת המועצה מס' 58 (493 – מיום 21.12.10) המצהירה מפורשות כי: "יש לדחות כל ניסיון לפוליטיזציה של האקדמיה".

אופק דביר רכז תא "אם תרצו" בטכניון מסר לערוץ 20 כי: "לצערי זו לא הפעם הראשונה שהרצאה אנטי-ישראלית מובהקת מתעתדת להתרחש בין כותלי הטכניון, וסטודנטים מוכרחים להיות נוכחים בה. בשנה שעברה מנענו קיום הרצאה שעסקה ב"עליונות אזרחית" ו"אפרטהייד" בישראל, וב"גדה המערבית הכבושה" מפי פרופ' מוחמד ג'בארין. אנו קוראים לראשי המוסד לפעול באופן מיידי על מנת למנוע מקרים של פוליטיזציה חמורה באקדמיה."

ישי גלאם, סטדונט בטכניון הוסיף כי: ״לא חשבתי לעצמי שמוסד ציוני כמו הטכניון, שחרט על דגלו את היותו א-פוליטי יביא ארגון מובהק בעל אוריינטציית שמאל קיצונית הרחוקה מהקונצנזוס הישראלי. ולא רק זה אלא שמכריחים סטודנטים להיות נוכחים בהרצאות. תופעות אלה חוזרות ונשנות ועל המוסד לעשות בדק בית על מנת שמקרים שכאלה לא יקרו יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]