נתניהו: "הממשל האמריקני דחה באופן ברור את השקר - העם היהודי אינו זר ביהודה ושומרון" - 0404
נתניהו:

נתניהו: "הממשל האמריקני דחה באופן ברור את השקר – העם היהודי אינו זר ביהודה ושומרון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה הערב (שני) לממשל טראמפ על ההכרזה של מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו כי ההתיישבות ביהודה ושומרון אינה מנוגדת לחוק הבינלאומי

גורם מדיני אמר הערב כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו עוסק בנושא מזה מספר חודשים. כמו כן, ההחלטה נעשתה גם בתיאום עם המל"ל והיועץ המשפטי לממשלה וצוותו (הצוות העוסק במשפט בינלאומי)".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "הממשל האמריקני דחה היום באופן ברור את הטענה השקרית – שההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון מנוגדת ביסודה למשפט הבינלאומי. ארצות הברית אימצה מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי. המדיניות הזו מכירה בכך שהעם היהודי אינו זר ביהודה ושומרון. זכותנו על יהודה ושומרון נובעת בראש ובראשונה מהקשר ההיסטורי רב השנים של עמנו לארץ ישראל.

מדיניות הנשיא טראמפ צודקת גם בטענה שאלו שמערערים על חוקיות ההתיישבות הישראלית ביו"ש – לא רק שלא מכירים באמת ההיסטורית ובמציאות בשטח, אלא גם מעכבים כל אפשרות למשא ומתן ישיר לשלום. קביעת חוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון היא עניין לבתי המשפט בישראל ולא לבתי דין בינלאומיים מוטים. מערכת המשפט הישראלית הוכיחה את עצמה בנושא, ותמשיך להיות המקום הראוי ביותר לפסוק בעניינים אלה.

את המחלוקת בין מדינת ישראל לשכניה הפלסטינים ניתן לפתור בתהליך של משא ומתן, ולא באמצעות פסיקות בינ"ל פסולות. מדינת ישראל מוכנה לקיים משא ומתן לשלום עם הפלסטינים, וזאת לצד שמירה על ההתיישבות ביהודה ושומרון.

אנו מודים לנשיא טראמפ, למזכיר המדינה פומפאו, ולממשל האמריקני על עמידתם האיתנה לצד יסודות האמת והצדק. אנו קוראים למדינות נוספות לעמוד לצד ישראל ולצד השלום ולאמץ את עמדתה החשובה של ארה"ב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]