נתניהו תוקף: "אם זה היה תלוי בלפיד הוא היה לובש שטריימל, מניח תפילין פעמיים ביום ומקבל שבת פעמיים בשבוע" - 0404
נתניהו תוקף: 0404

נתניהו תוקף: "אם זה היה תלוי בלפיד הוא היה לובש שטריימל, מניח תפילין פעמיים ביום ומקבל שבת פעמיים בשבוע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים היום (שני), בישיבת חירום של סיעות המחנה הלאומי בכנסת וקרא פעם נוספת לראשי מפלגת כחול לבן שלא להקים ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת. בדבריו אמר ראש הממשלה כי ח"כ יאיר לפיד היה "משלם כמעט כל מחיר" על מנת לצרף את המפלגות החרדיות לממשלה ביחד עם מפלגתו. 

נתניהו: "אנחנו התכנסנו לכנס חירום כי זו שעת חירום. נמצאים כאן ראשי הסיעות וחברי הכנסת, נציגים של ציבורים גדולים במדינת ישראל. יש כאן רגע גורלי בתולדות מדינת ישראל. יש אפשרות אמיתית שתוך 48 שעות תקום ממשלת מיעוט שנתמכת ותלויה בתומכי טרור. אני חושב שהדבר הזה מהווה סכנה אמיתית למדינת ישראל. אני לא מדבר על ערביי ישראל, הם אזרחי המדינה, הם חלק מהמדינה, הם נאמנים למדינה. אנחנו מדברים על חברי כנסת שתומכים בארגוני טרור שפוגעים בישראל, רוצים להעמיד לדין את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה, ואותם ארגונים שואפים להשמיד את מדינת ישראל.

הזהרנו מפני ממשלה כזאת ערב הבחירות. כחול לבן הכחישו את זה לגמריו אמרו שזה קמפיין גוועלד, לא יהיה, לא מנהלים שיח כזה עם אנשים כאלה. לא יהיה בלוק חוסם. עכשיו רואים שהם הוליכו שולל את הציבור. זה לא גוועלד, זה אמיתי.

הייתה לי תקווה שאחרי שקראתי בצורה ברורה ואמרתי לכחול לבן להפסיק ולהודיע שהם יורדים מזה, קיוויתי שיפסיקו. הם לא הפסיקו וכל הסימנים מראים שהם שועטים קדימה לממשלת מיעוט. הם מנסים לתרץ ולומר שזה יהיה רק ממשלת מעבר לשלושה חודשים, אבל אסור שממשלה כזאת תקום אפילו ליום אחד.

זה כל כך בלתי נתפס שלאנשים קשה להבין מה המשמעות של זה. אנחנו סיימנו מבצע מאוד מוצלח. וכשראש השב"כ הסביר את נסיבות העיתוי של המבצע, וחברי הקבינט יודעים את פירוט הנסיבות, הוא אמר שהכוכבים הסתדרו ובאה שעת כושר. אם הייתה ממשלת מיעוט – הכוכבים לא היו מסתדרים. כי למשל אחמד טיבי אמר בצורה הכי ברורה שאם הייתה קמה ממשלת מיעוט, המבצע הזה לא היה יוצא אל הפועל. חבר הכנסת כסיף אמר שזה מעשה רצח. לחסל רב מחבלים כזה, שאחראי למותם של ישראלים, זה מעשה רצח.

ממשלה שתלויה באחמד טיבי וכסיף ואיימן עודה וחבריהם – יכולה ותטיל וטו על פעילויות חיוניות לביטחון אזרחי ישראל. אם היא תקום היא תהווה פגיעה חמורה בביטחון ישראל. ממשלת מיעוט בתמיכת תומכי טרור היא ממשלת החלומות של החמאס. גם של איראן, גם של חיזבאללה. יחגגו גם ברמאללה וגם בטהראן וגם בעזה.

למה עושים זאת בכחול לבן? הם לא עושים זאת בגלל דת ומדינה. כל החברים כאן יכולים לספר על כל המגעים שהיו בחודשים האחרונים בין כחול לבן לבין הסיעות החרדיות כאן. יש פה מישהו שהם לא פנו אליו? אם זה היה תלוי ביאיר לפיד הוא היה לובש שטריימל, מניח תפילין פעמיים ביום, ומקבל שבת פעמיים בשבוע. אם צריך, אולי עושה שוב ברית מילה. היה משלם כמעט כל מחיר.

זה לא "ישראל לפני הכל", זה "השלטון לפני הכל". הם מוכנים לשבת עם אחמד טיבי אבל לא עם ראש ממשלת ישראל. הם מוכנים לשבת עם הרשימה המשותפת אבל לא עם חובשי הכיפות סביב השולחן הזה. הם מוכנים לשבת עם מי שרוצים להעמיד לדין את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה אבל לא עם אנשים שנלחמים כדי להגן על המדינה ועל חיילי צה"ל.

אני רוצה לפנות לבני ובוגי. ישבנו יחד ימים ולילות במבצע צוק איתן. אני כראש ממשלה והם כשר ביטחון ורמטכ"ל. פעלנו יום ולילה נגד החמאס. עכשיו אתם מעלים על הדעת להקים ממשלה שתלויה בתומכי החמאס?

אני פונה לגבי אשכנזי. פגשתי אותו לראשונה בגבול הצפון מול גבול הלבנון כשנלחמנו בחיזבאללה. אשכנזי, אתה רוצה להקים ממשלה שתהיה תלויה בחסדם של הטרוריסטים האלה?

אני פונה לצביקה האוזר. הוא יזם יחד איתי את חוק הלאום. עכשיו בהינף יד הוא רוצה ללכת עם אנשים שלא מכירים במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אותו דבר ליועז הנדל ולאחרים.

מה קרה לכם? איך איבדתם את הכיוון, איך הלכתם לדבר שהוא כל כך הזוי ומטורלל. אז בשם אזרחי ישראל, אני חוזר על קריאתי אתמול. תפסיקו עם הטרלול הזה, תורידו את האופציה ההזויה הזאת. אם אתם לא חוזרים בכם, סימן שאתם הולכים קדימה.

אני רוצה להגיד לחברים כאן: לא הכל אבוד. יש עוד תקווה, עדיין. הייתה לי פגישה אתמול עם אביגדור ליברמן. פגישה טובה, פגישה עניינית, צפויה עוד פגישה. לא דיברנו ארוכות על הנושא הזה משום שאביגדור ליברמן דיבר ארוכות נגד ממשלת מיעוט, הוא הגדיר את חברי הכנסת של הרשימה המשותפת "גיס חמישי", הוא אמר שמקומם בכלל לא בכנסת ישראל וכו'. קשה לי להאמין ואני רוצה לקוות שזה לא יהיה, שאביגדור ליברמן לא יתן את ידו לממשלת מיעוט כזאת שתהיה תלויה בתומכי הטרור ותיזכר לדיראון עולם.

על מה כן דיברנו? דיברנו באריכות על ממשלת אחדות לאומית. דיברנו על אחדות, הסכמות, תקציב, דיברנו על אחריות. ממשלת אחדות לאומית אחראית זה מה שישראל ואזרחי ישראל זקוקים לה כרגע. לא ממשלת מיעוט, לא בחירות – אחדות.

ברגע הזה, זה רגע היסטורי, אנחנו צריכים לבחור בין הקללה לבין הברכה. צריך לשים בצד את הקללה הזאת וללכת לברכה. צריך ללכת לאחדות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]