בשירותי הכיבוי מזהירים: ״החל מראשון - מזג אויר חריג וסכנה מוחשית לפרוץ שריפות״ - 0404
+
בשירותי הכיבוי מזהירים: ״החל מראשון – מזג אויר חריג וסכנה מוחשית לפרוץ שריפות״ אבי נעים

בשירותי הכיבוי מזהירים: ״החל מראשון – מזג אויר חריג וסכנה מוחשית לפרוץ שריפות״

בשל התחזיות על תנאי מזג אויר קיצוניים בשבוע הבא והחשש להתפשטות שריפות ענק, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי הנחה את מערך כבאות והצלה על היערכות מיוחדת מתוך כוונה לתת מענה מהיר לאירועי שריפות ברחבי הארץ בשיתוף עם כלל גופי החירום והעזר.

החל מיום ראשון ה 19.17.11 ולמשך מספר ימים אנו צפויים למזג אויר חם ויבש, המלווה ברוחות מזרחיות ערות. בבחינה של כלל גורמי הסיכון לרבות תנאי מזג אוויר, תנאי שטח, מטען אש ( צמחייה יבשה ודליקה ),עולה החשש מהיווצרות תנאים קיצוניים וסכנה מוחשית לפרוץ שריפות ולהתפשטותן.

ע"פ הנחיית הנציב לוחמי האש יערכו בכוננות גבוהה בכלל המחוזות לרבות סד"כ קרקעי הכולל מאות לוחמי אש והפעלה מלאה של כלל מטוסי הכיבוי בטייסת אלעד. כן ניתנה הנחייה על אימון לוחמים בדגש על מתארים בשטח פתוח, והגעה לכשרות מבצעית של כלל הכוחות במחוזות תוך תיאום ושת"פ עם גורמי חוץ כגון רט"ג וקק"ל.

משירותי הכיבוי נמסר: ״אנו קוראים לציבור לא להדליק אש בשטחים פתוחים עד להקלה בחום ושינוי בתנאי מזג האויר! ביחד נפעל לשינוי תרבותי של הימנעות מהדלקת אש בשטחים פתוחים וחיפוש אחר אלטרנטיביות אחרות לבילוי בפארקים ויערות. ראוי לזכור כי בעשור האחרון התרחשו בכרמל 2 שריפות ענק שפרצו בחודשים נובמבר-דצמבר״.

בענף הסברה והדרכת אוכלוסייה שבים ומזכירים לציבור להימנע מעבודות אחזקה הכוללות אש או להבה גלויה כגון ריתוך, חיתוך ברזל או כל עבודת תחזוקה היוצרת גיצים.

הציבור מתבקש לגלות עירנות ובכל מקרה של שריפה, או חשד לשריפה, יש להזעיק מיד את לוחמי האש בטלפון 102.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com