פרקליטי רה״מ על הכרעת הדין של שמעוני: ״לא במקרה מעולם לא היה תיק שקבע שסיקור חיובי זה שוחד״ - 0404
פרקליטי רה״מ על הכרעת הדין של שמעוני: ״לא במקרה מעולם לא היה תיק שקבע שסיקור חיובי זה שוחד״

פרקליטי רה״מ על הכרעת הדין של שמעוני: ״לא במקרה מעולם לא היה תיק שקבע שסיקור חיובי זה שוחד״

פרקלטיו של ראש הממשלה נתניהו התייחסו להכרעת הדין בעניין איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון לשעבר ואמרו כי מעולם לא נקבע שוחד בנושא של סיקור תקשורתי.

פרקליטי ראש הממשלה: ״לא במקרה מעולם בהיסטוריה המשפטית של הדמוקרטיות לא היה תיק שקבע שסיקור חיובי זה שוחד. קביעה כזו תפגע באופן אנוש בחופש העיתונות שהוא מיסודות הדמוקרטיה.

מקרה אחד בלבד הובא לבית המשפט ב-2017. הקבלן דוידי קנה ב-600 אלף שקל אתר ביקורתי נגד ראש העיר אשקלון – ומייד סגר אותו. זה הרבה יותר חמור מתיק 4000 שבו לא נטען שראש הממשלה קיבל אפילו אגורה אחת.

ובכל זאת בית המשפט זיכה את הנאשמים מהאשמה שסיקור חיובי הוא שוחד – ולא יצר את התקדים הזה.

אם בית המשפט סגר היום תיק שוחד הרבה יותר חמור ממה שנטען בתיק 4000 – רכישת אתר אינטרנט ביקורתי נגד ראש העיר ב-600 אלף שקל וסגירתו מייד לאחר הרכישה – ברור שתיק 4000 קורס.

הטענות נגד ראש הממשלה נתניהו הן חלק מאכיפה בררנית שזועקת לשמיים: סחיטה באיומים של עד המדינה ניר חפץ, הפריצה הלא חוקית לטלפונים של דובריו ושיטפון ההדלפות הפליליות והמגמתיות נגד ראש הממשלה במטרה לנהל נגדו משפט שדה בדעת הקהל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]