האיש שכינה את הרשימה המשותפת ״אויבים״, ממשיך לבדוק איתה אופציות | תופעת הליברמן - 0404
האיש שכינה את הרשימה המשותפת ״אויבים״, ממשיך לבדוק איתה אופציות | תופעת הליברמן

האיש שכינה את הרשימה המשותפת ״אויבים״, ממשיך לבדוק איתה אופציות | תופעת הליברמן

תלוי על איזה צד הוא קם בבוקר ועם איזה מצב רוח. בכל יום ובכל דקה הוא צפוי להפתיע עם אמירה חדשה, התנהגות מוזרה ובלתי צפויה ולהמשיך לזגזג ולבלבל את עם ישראל ובעיקר את עצמו. דומה שאביגדור ליברמן בעצמו לא יודע כיצד יתעורר בבוקר ומה יצוץ במוחו הפוליטי הלא יציב.

רק לפני כמה חודשים הוא אמר שיקים ממשלה עם נתניהו וראש הממשלה מבחינתו הוא נתניהו. אל תתבלבלו – המצב המשפטי של נתניהו ברגע זה לא שונה בפסיק ממצבו אז. אז, זה היה טוב לליברמן, היום זה לא טוב.

זה אותו ליברמן שלפני חודשים ישב עם החרדים באותה ממשלה. החרדים אז קיבלו הרבה יותר ממה שהם מקבלים כיום, אבל אז זה היה טוב לו ולמטרותיו. זה אותו ליברמן שאמר רק לפני כמה חודשים בודדים שגנץ יקים ממשלה רק עם דובי הקוטב וכיום הוא מוכן לזרום איתו.

אפשר לכתוב כאן ספר על זיגזוגיו של האיש ולהשאיר כמה פרקים לא גמורים, כי דומה שהפארסה תמשך. ליברמן, כך נראה, לא יודע בעצמו מה יאמר מחר.

זה אותו ליברמן, למי ששכח, שלא תקף ברצועת עזה ולא לחץ לתקוף בהיותו שר ביטחון. זה ליברמן שהבטיח הבטחות וסיפר סיפורים לעם ישראל כי בהמשך נהיה תקיפים יותר. כאשר יצאו אזרחים להפגין, ליברמן עזב את הכל וברח. העיקר שהוא לא יהיה חלק מהביקורת. על הנייה ו-48 השעות אנחנו כבר לא מדברים.

זה אותו ליברמן שכינה (ובצדק) את הרשימה המשותפת ״אויבים״ והצהיר כי איתם לא ישתף פעולה ורק כמה ימים לאחר מכן החל לבדוק איתם את האופציה לשת״פ כדי להפיל את נתניהו.

כן, ליברמן יספר לכם שהוא לא בודק איתם דבר. זה נכון, ישירות הוא לא מנהל איתם שיח. הוא מנהל שיח עם גנץ ואנשיו ושוקל ברצינות גדולה לספק רשת ביטחון לגנץ כדי להפיל את נתניהו. את הרשת הזאת הוא שוקל וברצינות יתירה, לתת יחד עם אלה שכינה אותם ״אויבים״. תמיכה מבחוץ קוראים לשת״פ הזה.

כן חברים, ליברמן של היום הוא ליברמן שמוכן להפיל ממשלה ימנית ויהודית משיקולי נקמה. איש עם 8 מנדטים שנולדו מתוך שנאה לחרדים ולדת, שנאה לנתניהו, ואהבה גדולה – אהבה גדולה לעצמו.

מעניין איזה ליברמן יתעורר לנו מחר?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]