תגובות קשות לנאום ההסתה מצד נכדו של רבין: "שערורייה - בושה וחרפה" - 0404
תגובות קשות לנאום ההסתה מצד נכדו של רבין: סער יעקב, לע''מ

תגובות קשות לנאום ההסתה מצד נכדו של רבין: "שערורייה – בושה וחרפה"

עו"ד ציון אמיר תקף את נאום ההסתה של נכדו של ראש הממשלה יצחק רבין בטקס הממלכתי לזכרו. שרים וחברי כנסת רבים הצטרפו לאמירות כנגד הנאום המפלג שנשא נכדו של רבין, יונתן בן ארצי, שתקף את ראש הממשלה והפך את הטקס לאירוע פוליטי.

עו"ד ציון אמיר לחדשות 0404: "נכדו של רבין נושא נאום פוליטי שערורייתי בטקס ממלכתי. בושה וחרפה. אין לו זכות לשאת נאום פוליטי מפלג בטקס ממלכתי. מול נאום זה שמענו נאום ממלכתי ראוי לשמו מצידו של ראש הממשלה".

בועז גולן, מייסד חדשות 0404, צייץ בטוויטר: ‏"במקום יום זכרון וטקס ממלכתי לראש הממשלה יצחק רבין, משפחתו והשמאל הפכו את היום הזה ליום ההסתה והשנאה לרוב עם ישראל. פוליטיקה שמאלנית גועלית. איכס".

במהלך נאומו בישיבה מיוחדת לציון 24 שנים לרצח, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב: "הגעתי היום למה שהייתה אמורה להיות אזכרה ממלכתית, לצערי גם השנה היו מי שהחליטו לנצל את האזכרה להשתלחות פוליטית בוטה ומבישה שפוגעת יותר מכל בזכרו של יצחק רבין. זה קרה אחרי שהעצרת בכיכר רבין הפכה לאירוע פוליטי של כחול לבן. זו אזכרה ממלכתית לראש ממשלה שהירצחו הוא נחלת הכלל אבל זה לא עזר כי אחרי העצרת הפוליטית, הגיעה האזכרה הפוליטית".

שרת התרבות והספורט, (תא"ל במיל') מירי רגב: "צר לי שיונתן בן ארצי ביזה את טקס האזכרה הממלכתי ובכך פגע בכבוד סבו. זה לא טקס אזכרה פרטי, ומצופה שהנואמים בטקס יכבדו את המעמד. מי שמטיף לאחדות לא יכול באותה נשימה לשסות ולעלוב בחצי מאזרחי המדינה, בשרי ממשלת ישראל ובראש הממשלה".

שר המדע והתכנולוגיה, אופיר אקוניס: "המדינה לא הרוסה ולא קורסת והאמת לא נמצאת רק בצד שלהם! יונתן בן ארצי עשה שימוש ציני בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין, ראש הממשלה של כולנו, שנרצח על ידי בן עוולה לפני 24 שנים.

אני לא אפתח כאן דיון היסטורי, או פוליטי משום שהיום הזה הוא יום זיכרון לרצח ראש ממשלה בישראל. חבל שנכדו של רבין ז"ל, לא למד ממנו מהי ממלכתיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]