חוקר מצ"ח למ"כ: "אם אזרח אומר לך בוא אני אדקור אותך, למה אתה לא בורח ממנו?" - 0404
חוקר מצ

חוקר מצ"ח למ"כ: "אם אזרח אומר לך בוא אני אדקור אותך, למה אתה לא בורח ממנו?"

התנהלות שערורייתית של חוקרי מצ"ח נחשפת היום: בעת חקירתו של מפקד הכיתה הנחשד בהכאת בדואים, לאחר שמסר גרסה מפורטת שהגן על עצמו ועל חיי חייליו וחש סכנת חיים ממשית, נשאל על ידי חוקר מצ"ח: "אם אזרח אומר לך בוא אני אדקור אותך, למה אתה הולך לקראתו? למה אתה לא בורח ממנו?".

המ"כ ההמום השיב לחוקר: "קודם כל חיילי היו קרובים אליי, דבר שני אני הייתי בחוץ, אם הוא היה דופק ריצה הוא עדיין יכול היה להספיק לדקור אותי. זה מה שמצופה ממני כלוחם בצה"ל".

כזכור, 13 חיילים נעצרו בחודש שעבר לאחר שברשת הופץ תיעוד שלהם במהלך קטטה בתחנת דלק סמוך לרהט. לפני כעשרה ימים החליטה התביעה הצבאית לשחרר שלושה חיילים – עשרה לוחמים עדיין עצורים.

משפטו של המ"כ יתנהל יחד עם משפטם של החיילים הנוספים בבית הדין ביפו. הפרקליטות מציעה לחיילים הסדרי טיעון, אך חלקם טוענים שמעצרם וכניסתם לכלא לפי ההסדר הוא צעד של הפקרת חיילים וכי ההסדר שמציעים להם קשה ומחמיר.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג מספר חיילים: "מדובר ביום שחור למדינת ישראל. במקום לתת גיבוי לחיילים פוגעים בהם ושוב מרתיעים חיילים מלפעול נגד מחבלים".

עו"ד חי הבר מטעם עמותת חוננו: "לא ברור לי עדיין מדוע לא חקרו את תלונת החיילים לגבי התנהגות אלימה, תוך איומים, של אותם בדואים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "היום הוארך מעצרם של שמונת החיילים עד לשבוע הבא, בהסכמתם. חלק מהחיילים צפויים להודות בכתב אישום שיוגש נגדם כחלק מהסדר טיעון. כפי שעולה מהחלטות המעצר של בית הדין הצבאי, הראיות שנאספו בחקירת מצ"ח מבססות היטב את החשדות. מחומר הראיות עולה כי החיילים הם הראשונים שנקטו באלימות.

החקירה נוהלה בצורה מקצועית ונבדקו במסגרתה כלל הטענות. לא נמצא בסיס ראייתי לחקירה באזהרה של מעורבים נוספים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]