רבני הציונות הדתית במכתב ליועמ"ש ונשיאת העליון: "אין כאן בירור הצדק לשמו, כי אם רדיפה בעלת צביון פוליטי" - 0404
+
רבני הציונות הדתית במכתב ליועמ"ש ונשיאת העליון: "אין כאן בירור הצדק לשמו, כי אם רדיפה בעלת צביון פוליטי"

רבני הציונות הדתית במכתב ליועמ"ש ונשיאת העליון: "אין כאן בירור הצדק לשמו, כי אם רדיפה בעלת צביון פוליטי"

רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, הרב שבתי סבתו, הרב אלי סדן והרב שמואל אליהו, שלחו מכתב לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר המשפטים אמיר אוחנה, זאת במטרה לתקן את חוסר אמון הציבור במערכת המשפט בישראל. 

במכתבם, כתבו הרבנים כי ההדלפות הרבות מתיקי ראש הממשלה נתניהו לעיתונות גורמות לתחושה קשה שאין ניסיון לברר את הצדק אלא קיימת רדיפה פוליטית כנגד ראש הממשלה.

הרבנים: "אנו רואים בכאב גדול את ההדלפות לעיתונות ואת התקלות באופן ההתנהלות של גופים אלו שאתם אחראים עליהם, ומודאגים מאוד מאבדן אמון הציבור במערכת המשפט והאכיפה שהולך וצובר תאוצה. חקירת ראש הממשלה היא כמובן דבר לגיטימי, אבל בתנאי שהיא מתנהלת בדיסקרטיות ובאופן הראוי, כדי לשמר על כבודה של המדינה ועל כבודו של ראש ממשלה מכהן, אשר כל זמן שלא הורשע בבית המשפט, הוא נחשב לאדם נקי כפיים.

אנו מחנכים את תלמידינו במשך שנים לתת אמון במדינה ובמערכת השלטון שלה, אבל מה שהם חווים בתקופה האחרונה, ובמיוחד התיאום הלא ראוי בין חוקרים ובין עיתונות, יוצר תחושה קשה שאין כאן בירור הצדק לשמו, כי אם רדיפה בעלת צביון פוליטי דבר שממוטט את כל החינוך לגישה ממלכתית, ישרה ומכבדת.

אנו פונים אליכם בבקשה דחופה ביותר לא להמתין אפילו יום אחד, כי אם לפעול באופן נמרץ לתקן את מה שצריך, כדי שכבודה של המדינה, כבודו של ראש ממשלה והאמון במערכות האחראיות על החוק יושבו למקומם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com