קצין בצה"ל ל-0404 על סרטון החיילים בחברון: "הסרטון ערוך בצורה מגמתית" | הסיפור האמיתי והמרתיח - 0404

קצין בצה"ל ל-0404 על סרטון החיילים בחברון: "הסרטון ערוך בצורה מגמתית" | הסיפור האמיתי והמרתיח

בארגוני השמאל, בסיוע התקשורת, ניסו להלביש תיק על חיילינו היקרים ולהביא למעצרם, אלא שהתערבות חדשות 0404 משנה את התמונה.

העיתונאי אוהד חמו פרסם בחדשות 12 את הסרטון המציג את לוחמינו כדוחפים, דורכים נשק ומאיימים על אב לילד בן 5 שזרק אבנים. בתגובה שהביא מדובר צה"ל ותוספת שהוסיף משלו, ניתן היה להבין שהחיילים יתוחקו ויועמדו לדין, אלא שמדובר ב"פייק ניוז".

מבדיקת 0404 עולה כי גם בסרטון עצמו נראה שחיילינו פעלו בצורה יוצאת מהכלל ואף מעוררת כבוד, שכן האב הצדיק את בנו ומנע מהחיילים לטפל באירוע. האירוע היה חייב להסתיים עם מעצרו של האב, שהפריע לפעילותם של חיילינו, אך הסיפור, כך מסתבר, שונה לחלוטין מזה שהוצג לאזרחי ישראל.

פנינו בנושא לדובר צה"ל וביקשנו לדעת במה אשמים החיילים ומדוע יש כוונה לחקור את האירוע והחיילים מתוך כוונה להעמידם לדין, שהרי הם פעלו כפי המצופה מהם.

לאחר פנייתנו, הגיבו בדובר צה"ל: "האירוע נמצא בבדיקה", אך בכיר בצה"ל הבהיר: "על פניו נראה כי הסרטון ערוך בצורה מגמתית. האירוע יתוחקר לעומקו".

קצין שעמו שוחחנו וכן חיילים מגדוד 890 של הצנחנים הפועלים בשטח, הציגו בפנינו את הסיפור האמיתי, שאת החותמת עליו קיבלנו מקצין בכיר.

ראשית, צה"ל אינו מתכוון כלל לחקור את החיילים ומפקדם גיבה אותם לחלוטין. הדבר היחידי שיתוחקר הוא הסרטון הערוך והשקרי.

העתונאי אוהד חמו, צייץ אמש בטוויטר: "תיעוד תקרית חמורה מחברון היום. חיילים שמאשימים את תושב העיר שבנו יידה לעברם אבנים תוקפים את האיש, והכל לעיני בנו. צה"ל יתחקר".

ועכשיו, לסיפור האמיתי, כפי שעלה מבדיקת חדשות 0404 – סיפור שאותו ככל הנראה הכיר אוהד חמו, אך בחר להציג תמונה אחרת.

בחברון מצוי בית ספר שמתוכו מבוצעים לא מעט אירועי טרור. מורים, יחד עם המנהל, שכבר נעצר כמה פעמים, מסליקים עם התלמידים אבנים רבות ומאשרים להם להשליכן לעבר חיילינו. בבית הספר אף הוסלק מטען חבלה.

אמש, הגיעה קבוצה של לא פחות מ-100 תלמידים והחלה לתקוף את חיילינו באבנים, בגיבוי הנהלת בית הספר. באורח נס חיילים לא נפגעו ומתוך הסכנה לחייהם חייל ירה שישה כדורים באוויר. באחד מהמרדפים אחר זורקי אבנים, הגיעו החיילים לאב ולילד בן ה-5 שזוהה. האב ירק לעבר החיילים, ירק על פניהם, דחף אותם וקילל. כל זה ליד בנו ותוך שהוא מגן עליו.

החיילים פעלו כמצופה מהם, אלא שהסרטון הערוך לא מציג את כל האירוע – אירוע שהתרחש על פני שעה שלמה.

קצין בכיר בצה"ל אישר לחדשות 0404 את כל הפרטים ואמר כי החיילים לא נחקרו ולא ייחקרו וכי קיבלו גיבוי מלא. עוד אמר הקצין: "הפרסום התקשורתי – שקרי ושגוי. הסרטון הזה ערוך לחלוטין. חבל שמוציאים את דיבה על חיילים מצוינים. זה גדוד מצוין שפועל בכל הגזרה ובדיוק סיים תעסוקה כאן עם שבחים גדולים".

עוד הוסיף הקצין: "יבוצעו מעצרים של מעורבים בהשלכות האבנים. זה בית ספר שמייצר טרור מסביב לשעון".

מאיר אוחיון, אב לחייל שהיה במקום האירוע, סיפר לחדשות 0404 על אירוע נוסף שקרה לבנו, רק לפני חודש: "מספר מחבלים השליכו אבנים לעבר החיילים ובהם בני. בני נפגע מאבן בראשו אך לא ירה למרות שזיהה את המחבל שהשליך את האבן. כששאלתי אותו למה לא ירה, ענה: "אני לא רוצה להיות בחקירות", פשוט מרתיח שאלו הנהלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]